fbpx
Like this post

תאכלו ותרדו במשקל!

מערכת FASHANGA | תמי פישקין | לייף סטייל | פורסם: 12.08


כן קראתם נכון. אוקי כמובן שתלוי מה תאכלו אבל בדיוק לשם כך הכרתי את אבי מור, בן 27 מאופקים. מאמן התנהלות תזונתית נכונה. מלווה אנשים לירידה במשקל, גם מבחינת מסת שריר וחיטוב הגוף. "רוב השיפור בתהליך קורה מ80% תזונה ו20% פעילות גופנית. ניתן לרדת במשקל בלי שילוב כושר. הכל עניין של ליווי והתמדה. אני בונה לפי שיטת היום יום של המתאמן תפריט נוח ומאוזן. שיהיה לו סדר יום ושגרה בריאה. אני מלווה אנשים בתהליך של ירידה במשקל עם שילוב של תפריט תזונה בשילוב של תוספי תזונה שגורמים לירידה במשקל ומשלים את הצורך בחלבון כל יום. בנוסף התוסף מפחית חשקים".

View this post on Instagram

לקום כל בוקר בידיעה שאני עושה את מה שאני אוהב, אין דבר יותר טוב מזה. לפני כמה שנים הייתי חושב שאני עושה את מה שאני אוהב, אבל מסתבר שלא. ניכנסתי לסוג של משבר עם עצמי ונהפכתי להיות מי שלא אני. הייתי מרגיש שאני לא יוצלח והתחלתי בגלל המצב להיות בסוג של דיכאון והתחלתי לעלות במשקל בצורה מהירה יחסית ולא ידעתי מה לעשות. עד שיום אחד נכנס בי סוג של ג'וק בראש כזה שאומר "דיי, אם נפלת? תלמד לקום!" #נפלתקום החלתי שזהו, אני יוצא מהאזור הנוחות שלי ואני צריך לעשות מעשה. החלטתי להירשם לחדר כושר למרות שלא הייתי ממש אוהב ספורט באותו זמן😅 בשבילי החדר כושר עד היום זה סוג של מקלט. שם את האוזניות ושוכח מכל מה שמטריד אותי ביום יום, אני עם עצמי בזמן איכות. אפשר להגיד שזה כמו תרופה. בהתחלה היה קשה, כמעט ונשברתי אבל לא וויתרתי. ראיתי את כל מי שמתאמן סביבי ועשה שינוי ואמרתי לעצמי אם הוא עשה שינוי והוא הצליח, אז למה שאני לא יצליח?! וזה נתן לי את הכוח כל פעם להמשיך להתמיד וכמובן שהתחלתי לראות על עצמי את התוצאות והשינוי והתחלתי להתמכר לזה, לחכות ולצפות לאימון הבא שלי. אז החלטתי שאני לא רק רוצה להשאיר את זה ככה בתור תחביב והתחלתי לחקור, לצבור מידע ועם הזמן הלכתי ללמוד קורס של מאמן כושר כי אמרתי לעצמי שאני רוצה לעסוק במה שאני אוהב באמת! למה אני מספר לכם את זה? כי אני מאמין במשפט "נפלת? תקום!" כשהתחלתי ללמוד קורס של מאמן כושר ואחרי שאני יסיים אותו אמרתי לעצמי שאני רוצה לעזור לאותם אנשים שמרגישים כמו שאני הייתי ולא לתת להם להגיע לשם. זה בא לידי ביטוי ביותר שמחת חיים, שיפור אורח החיים לבריא, שיפור הבריאות וכמובן שיפור מנטלי ופיזי.💪 זה הדבר שמספק אותי, לראות את השינוי שהם עושים וזה נותן לי את הכוח להמשיך ולעשות את מה שאני אוהב וטוב בו. אז אם אתם צמאים לעשות שינוי ובא לכם להגיע למשקל שאתם כל כך חולמים עליו, אתם יותר ממוזמנים להשאיר לי הודעה ונתחיל ביחד את השינוי 😊📲 לסיכום #טיפ ממני אליכם: אם אתם נופלים, תמיד תדעו שאפשר לקום בחזרה ולחזור לפעילות. ואם קשה לכם "לקום" תעזרו במישהו שיכול לעזור לכם ויהיה איתכם בכל הדרך לעבר המטרה😉 The Only Way Is Through UNDER ARMOUR summer 2020 #theonlywayisthrough צילום: רון שושן @ronshushan03

A post shared by Avi Mor – מאמן כושר ותזונה (@avi_mor_fitness) on

הסוד מאחורי השיטה

"לא מדובר בדיאטה, אני מרכיב תפריט שמתאים פרטנית למתאמן. זה לא תפריט דיאטה. זה תפריט לאורח חיים בריא יותר שמשלב מאכלים בריאים ומזינים. לתפריט אני משלב מאכלים שהוא אוהב. אני בונה למתאמן שביל לאורח חיים בריא. וכמובן שאני במעקב מתמיד על התפריט ועושה שינויים בהתאם."

View this post on Instagram

The Only Way Is Through | UNDER ARMOUR summer 2020 #theonlywayisthrough @underarmour כל אחד מאיתנו הוא בן אדם ולכל אחד מאיתנו יש ימים טובים ופחות טובים, ככה זה גם בתזונה ובספורט. צריך להבין שגם אם נפלנו, לא קרה כלום. צריך פשוט לקום ולחזור לשגרה שבנינו לעצמנו. #נפלתקום גם כשיש משבר מסוים בחיים וזה גורם לנו באותו רגע לאכול יותר מידי או להיצמד להרבה פחממות באותו רגע או לזלזל באימונים ולא ללכת, אנחנו צריכים להבין שגם הנפילות האלה הם חלק מהשגרה, לא קרה כלום. פשוט אחרי המשבר הזה תצברו כוחות ותחזרו לשגרה הרגילה של האימונים והתזונה שלכם בכל הכוח עם המון אנרגיה💪 חוץ מזה קשה מאוד לשמור על תזונה שהיא אותו דבר כל יום. הנה לכם 2 טיפים: ✅ #טיפ1 תלמדו לגוון בכל מיני מאכלים טובים ובריאים שיכולים להיכנס לסדר היום שלכם בלי שיגרמו ליותר מידי חריגות. ✅ #טיפ2 תקבעו לעצמם יום מסוים שבוא אתם אוכלים ארוחה אחת מה שבא לכם. זה בשביל להחזיר את הארגיות וכדי שלא תשברו מנטלית עם התהליך שאתם נמצאים בו. ליעוץ תזונה ופרטים על התוכנית שלי השאירו הודעה בפרטי ואחזור אליכם📲 שבוע טוב ומבורך! צילום: נימרוד כהן @nimco_design

A post shared by Avi Mor – מאמן כושר ותזונה (@avi_mor_fitness) on

איך הכל התחיל 

"בגיל 23 עליתי במשקל והתחלתי להתאמן להיכנס לכושר וראיתי את השינוי שעשיתי לעצמי. התחלתי לחקור, לקרוא מאמרים ומחקרים ומשם המשכתי ללמוד יותר על התזונה וההשפעה של האוכל על הגוף שלי. לפי המחקרים בניתי לעצמי תפריט מותאם וראיתי שזה עובד. לאחר מכן נחשפתי לתוסף התזונה שנתן סוג של בוסט לתפריט תזונה שלי ועזר לי באימונים ובתזונה. אני מאוד ממליץ לא לוותר על זה כחלק מתפריט האימונים".

טיפ להצלחה בירידה במשקל 

"אדם שלא מתאמן צריך גרם חלבון אחד על כל קילו של משקל גוף. (50 קילו= 50 גרם חלבון) אדם שמתאמן צריך כמות גדולה יותר של חלבון."

View this post on Instagram

The Only Way Is Through | UNDER ARMOUR summer 2020 #theonlywayisthrough מה ההבדל בין דיאטה לאורח חיים בריא⁉️ כמו שאתם בטח יודעים עודף משקל זה לא תאונה, לא גורל וזה גם לא קרה ביום אחד. למעשה עודף משקל זאת התנהלות תזונתית לא נכונה שחוזרת על עצמה עד שהופכת להיות הרגל. ברור לנו שכל עוד אנחנו לא מיצרים לעצמנו הרגלים חדשים, תמיד יהיה לנו קושי בניהול המשקל. גם אם נעשה דיאטה כל שהיא כדי לרדת במשקל, בסופו של דבר הדיאטה נגמרת ואז חוזרים להרגלים הישנים והרבה פעמים המשקל חוזר אפילו עם בונוס🤦‍♂️ אז ההבדל בעצם בין דיאטה לאורח חיים בריא הוא: ✖ שדיאטה לא תמיד נוחה ומאוזנת כי לרוב זה תהליך קצר עם כל מיני דיאטות קיצוניות שגורמות לנו להיות בחשקים תמידים כי הגוף לא מקבל מספיק מאבות המזון החיוניים ואז נשברים, אוכלים ללא שליטה ובסופו של דבר עולים בחזרה למשקל הקודם והרבה פעמים אפילו יותר. ✔ ניהול אורח חיים בריא זה למעשה שגרה חדשה. בעצם זה תהליך שנוצר ונבנה לפי הסדר יום האישי של כל אחד ואחת מאיתנו בצורה כפית, נוחה, נכונה ומאוזנת. זה בא לידי ביטוי שמכניסים לגוף את כל אבות המזון החיונים בצורה מספקת כגון: חלבונים, פחממות, ויטמינים וכו.. ברגע שהגוף שלנו מקבל את כל המרכיבים החיוניים, אוטומטית החשקים למתוקים ופחממות נעלמים כי המאגרים שלנו כבר מלאים. התהליך הזה נעשה פשוט יותר קל וזה יגרום לנו להמשיך ולהנות מהשגרה החדשה הזאת לאורך זמן ואוטומטית ניהיה יותר בריאים, יותר חיוניים ונירד במשקל💪 @underarmour צלום: נימרוד כהן @nimco_design #נפלתקום

A post shared by Avi Mor – מאמן כושר ותזונה (@avi_mor_fitness) on

בעוד כמה שנים מהיום

"אני מכוון להיות בעתיד בעל סטודיו שמשלב תזונה וכושר. כמובן ללוות את המתאמנים יד ביד להצלחה. אני מאמין שתזונה היא שם המשחק והמפתח לאורח חיים בריא. ואני רוצה להעביר את הידע שלי בתחום לכמה שיותר אנשים, וכך לשפר להם את החיים והבריאות וכמובן את הנראות."

View this post on Instagram

The Only Way Is Through UNDER ARMOUR summer 2020 #theonlywayisthrough @underarmour אתם פשוט לא מבינים כמה הספורט עוזר לנו לא רק מבחינת פיזית, אלא גם מבחינה נפשית😇 ויצא כבר כמה פעמים שאנשים שואלים אותי: – "אבי איך יש לך עדין כוח אחרי יום עמוס ללכת להתאמן❓ או – "איך אתה מצליח להתמיד לנהל אורח חיים בריא❓ – אני עונה להם: "כי התחלתי לאהוב את זה ויש לי מטרה מסויימת, אני אוהב את הדרך הזאת וזה נותן לי כוח להמשיך" לפי הדברים האלה זה נראה כאילו זה משהו ייחודי ויש את זה למעט אנשים. אז זהו שזה לא.. זה יותר משמעת עצמית ויותר כוח מנטלי עם קצת רצון. אתם צריכים להבין שבמצב הזה הכוח האמיתי בא מהנפש והחלטה מה זה אומר? תקבלו על עצמכם החלטה שזה מה שאתם רוצים לעשות ולהבין שזה דרך חיים חדשה ולעשות פעולות כדי להניע את עצמכם לעבר מטרה. אתם צריכים להבין כבג מראש שהדרך הזאת לא קלה בכלל ולקחת את זה בחשבון ולאט לאט זה כבר יהיה ברגיל שלכם. יהיו כל מיני מכשולים, נפילות וכו.. פשוט צריך לדעת איך קמים וממשיכים קדימה. תציבו לעצמכם מטרות ביניים שיקדמו אתכם לעבר המטרה הגדולה. ככה יהיה לכם יותר קל לתפס לעבר המטרה הגדולה. במיוחד עכשיו בתקופות של משבר צריך מאוד לחזק את הענין המנטלי כדי שיהיה לנו קל ונצליח לעשות דברים בפועל! בהתחלה זה קשה כמו בכל דבר, אבל בסוף מתרגלים כי זה מה שאתם רוצים לעשות באמת ואוטומטית מגיעים לתוצאות.💪 שבת שלום לכולם🙏 צילום: @b_and_a_studio #נפלתקום

A post shared by Avi Mor – מאמן כושר ותזונה (@avi_mor_fitness) on


מותג הספורט: UNDER ARMOUR ISRAEL  | צילום: נימרוד כהן, רון שושן, אור איתן, אופיר אברהמוב, איתי פרץ | סטייליסטית ראשית: נלי קוסטי | איפור: נועה אלף, רגינה אילוז, סנדרה טל | שיער: דניאל שי, שיהל דיפאני | מיקום צילומים: רשת 'ספייס' | משרד יחסי הציבור והפרסום: "שמיר יחסי ציבור", "סולושנס"

אהבת?
Like this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[bsa_pro_ad_space id=7][bsa_pro_ad_space id=8]