fbpx
Like this post

"מה שבא בקלות הולך בקלות!"

מערכת FASHANGA | דניאל אשכנזי | לייף סטייל | פורסם: 21.06.2020


יאיר ברוך, [22] מכפר סבא, מאמן כשנה כחלק מקבוצת מאמני הכושר הגדולה "פיט קיי". אלו אימונים קבוצתיים בפארקים ולפעמים גם  ליווי אישי תזונתי יאיר מאמן התנהלות תזונאית נכונה ומספר לנו על השילוב של התזונה עם אורח החיים הבריא: "יש נטייה לחשוב שאורח חיים בריא זה בנראות – אני מאמין שזו דרך חיים, זה עניין בריאותי: חיוניות, יותר אנרגיה, הרגשה טובה, וזה הבסיס לחיים שלך ומפיק ממך הרבה יותר".

View this post on Instagram

איך נשארים חטובים ויפים וממשיכים לנהל אורח חיים בריא בתקופה כזו? . התשובה שלי היא פשוטה: עניין של החלטה. אפשר לשמור על אורח חיים ואפילו להתחטב בתקופה הזו *למרות* הקורונה . ואפשר גם להוריד רגל מהגז *בגלל* הקורונה. עניין של החלטה. . שלושת הדברים שחשוב לשים לב אליהם במיוחד תקופה הזו הם: . 1. מאזן קלורי – אנחנו פחות פעילים ביום יום ולכן שורפים פחות קלוריות, הזמינות של האוכל גדולה יותר ויש נטייה לאכול קצת יותר. . 2. שתיית מים – לפעמים תחושת הרעב והעייפות מופיעות כי לא שתינו מספיק. . 3. אנרגיות חיוביות – התקופה הזו לא קלה מנטלית, תהיו סבלניים עם עצמכם, תוצאות זה דבר שנבנה. איך נגיב לקשיים? עניין של החלטה! . The Only Way is Through | UNDER ARMOUR 2020 #TheonlywayisThrough @underarmour_israel

A post shared by אימון אישי▪️תזונה▪️אורח חיים (@yair_baruch) on

"תסגלו לעצמכם הרגלים חדשים"

"מה שמניע את יאיר הוא להתחיל עבודה עם מתאמן מהמקום שהוא בוחר ושלם איתו. יאיר מספר: "זו תוצאה של ההרגלים שלנו. שכשהיינו קצת יותר צעירים הורגלנו ע"י הורים, משפחה, הסביבה ובין מה שהתאים באותו זמן מסוים, אלו ההרגלים שסיגלנו לעצמנו". יאיר מדבר על שיטה בה אנו מסגלים לעצמנו הרגלים חדשים. "זה נבנה ולאט לאט, אלו שיפורים קטנים ומתמשכים, אנשים מחפשים את התוצאה המהירה, זה לא ברגע, בונים את זה".

הדרך חשובה מהמטרה

יאיר מספר על הבידול שלו ממאות המאמנים בקבוצת פיט קיי: "מה ששונה בי זה שאני לא מתרכז בתוצאה אלא אני מתרכז בדרך, על כך שקודם כל אני מאמין בלבנות הרגלים ולאט לאט מתקדמים לעבר המטרה".

View this post on Instagram

מחר דיאטה…? באמת? . לצערי אני שומע לא מעט דברים בסגנון 'שבוע הבא אני מתחילה' ,'אחרי פסח', 'חייב עכשיו לפני האירוע'….ועוד המון משפטים כאלו שמכשילים מבחינה מנטלית מהסיבה שאנחנו אומרים לעצמנו מחר… ומחר נגיד מחר וגם אם מתחילים דיאטה אז היא מוגבלת בזמן או שאנחנו לא יכולים להתמיד כי זה פשוט לא נוח. דפוס חשיבה של 'מחרכך' מבטיח לא להגיע לתוצאות הרצויות. . . מהו דפוס חשיבה נכון? לחיות את היום, את השגרה היומיומית, לנהל אורח חיים בצורה כזו שאם חרגתי קצת ממה שאני רגיל ועליתי קצת במשקל אז היום אני מתקן ולא מחכה שיצטברו 10 קילו או ייעלמו הקוביות. . . דפוס חשיבה מנצח זה היום! דפוס חשיבה מכשיל זה מחר… . . מה דעתכם? . The Only Way is Through | UNDER ARMOUR 2020 #TheonlywayisThrough @underarmour_israel

A post shared by אימון אישי▪️תזונה▪️אורח חיים (@yair_baruch) on

איך מניעים את המתאמנים לפעולה?

"בנאדם צריך לרצות שיעזרו לו, כי הרבה אנשים מתבאסים, צריך להיות מוכן לקבל את העזרה, לרצות את זה, לעשות את הצעד הקטן ומשם להתקדם, לא לצפות לתוצאה מהירה, מה שבא בקלות הולך בקלות".

המוטו של יאיר

"אנחנו כבני אדם נורא קל לנו להיצמד לדברים הרעים, ואנחנו תמיד צריכים להסתכל על הדברים החיוביים, "קשה בזוגיות", "קשה בעבודה" – יש גם דברים טובים, הכל יחסי. כשאתה בא ואוהב לעזור לאנשים ובאמת נהנה זה ממלא אותך, ואנשים נמשכים אליך!".

View this post on Instagram

לכולנו קשה ולכולנו יש משברים. . מי שחושב שיש כאלו שמגיעים לתוצאות בלי לחוות כישלונות טועה ובגדול. . מייקל ג'ורדן נזרק מהקבוצה שלו בתיכון לפני שהוא הפך לאגדת כדורסל… גם מסי נזרק מהקבוצה שלו בגיל 11 כי היה קטן מדי ביחס לילדים אחרים. . התקופה האחרונה לא פשוטה לאף אחד ויכולה להוביל למשברים גם מבחינת אימונים וגם מבחינת תזונה. . אספר לכם על עצמי שבשבועיים הראשונים של הקורונה חוץ מהאימונים בלייב שהעברתי היה לי מאוד קשה לקום ולהתאמן בבית, לא ידעתי איך להגיב לזה שאין יותר חדר כושר ונכנסתי לסוג של 'מצב הכחשה'. מה שגרם לי לקום ולייצר לעצמי שגרה חדשה של אימונים מעבר למטרות שלי, זה הדוגמא האישית. במהלך שיחה עם מתאמנת שלי היא סיפרה לי שהיא מתאמנת כמעט כל יום מאז הבידוד וזה גרם לי להתאפס על עצמי. . הסיבה בגללה קמתם והתחלתם להתאמן והסיבה שבגללה החלטתם לנהל אורח חיים בריא היא הסיבה שגם תגרום לכם לקום מהמשבר. . תזכרו שאחרי משברים אנחנו חזקים ומנוסים יותר, כל מה שאתם צריכים אני כאן. . The Only Way is Through | UNDER ARMOUR 2020 #TheonlywayisThrough
@underarmour_israel

A post shared by אימון אישי▪️תזונה▪️אורח חיים (@yair_baruch) on

מי הקואוצ'ר שלך?

"יש לי בעל מקצוע שמלווה אותי אישית ועסקית, הוא בא איתי לפגישות ועוזר לי. במקביל התחלתי לאמן את אבא שלי, אנשים חושבים שכשאתה מאמן אז יותר קל ודווקא לאמן משפחה, בטח את אבא שלי שהוא בעל השליטה בבית ופתאום אני זה שנותן לו הראות איך לעשות, צריך להתאמן ולאכול כמו שצריך, בסוף אבא שלי ירד 25 קילו, אחרי 9 חודשים".

איך אתה מסכם את יום הצילומים?

"נותן הרגשה טובה, לראות את כולם משקיעים, מאוד התלהבתי זה סדר גודל מטורף".

View this post on Instagram

אתם מציבים לעצמכם מטרות? . אחד הדברים הראשונים שאני שואל מתאמנים ומאמנים חדשים זה לאיפה הם רוצים להגיע. . לצערי רוב האנשים או שמכוונים נמוך ופוגעים או שלא מכוונים בכלל ונותנים לגורל לכוון בשבילם. תזכרו שברירת מחדל שלנו בתור בני אדם היא הישרדות. . רוצה להכיר לכם מודל שעוזר למתאמנים שלי, לצוות שלי ולי להציב מטרות בצורה חזקה. . המודל נקרא מודל SMART S – specific ספציפית M-measurable מדידה A-achivable ברת השגה (הגיונית) R-relevant רלוונטית (חשוב לך להשיג) T-time limited תחומה בזמן . . עכשיו כשאתם מגדירים לעצמכם מטרה כלשהי, תבדקו עם עצמכם, אם היא עומדת בקריטריונים של SMART. 🎯🎯🎯 . #TheonlywayisThrough
#throughthistogether

A post shared by אימון אישי▪️תזונה▪️אורח חיים (@yair_baruch) on

21


מותג הספורט: UNDER ARMOUR ISRAEL  | מראיינת: דניאל אשכנזי | צילום: נימרוד כהן, רון שושן, רן אלבליניג, דותן מאור | סטייליסטית ראשית: זיו מאור | איפור: שירה חסן  | שיער: אלעד מאיר |מיקום צילומים: חדר כושר ספייס אבן גבירול תל אביב | משרד יחסי הציבור והפרסום: "שמיר יחסי ציבור", "בנק הפתרונות"

אהבת?
Like this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[bsa_pro_ad_space id=7][bsa_pro_ad_space id=8]