fbpx
Like this post

"הספורט העניק לי חוסן נפשי, הרגשתי שאני בלתי מנוצחת"

מערכת FAHSNGA | דניאל אשכנזי | לייף סטייל | פורסם: 10/05/2020


הכירו את שרון שר, בת 24, עם תואר ראשון במתמטיקה וחינוך מיוחד, תעודות הסמכה של ווינגייט ובעלים של סטודיו "שרון שר" המצליח בשבי-ציון. שרון מספרת על הפעם הראשונה שהבינה שהיא התאהבה: "כשהייתי בת 19, באמצע התואר, הבן זוג שלי נהרג בתאונת דרכים, ואם לפני 5 שנים הייתי מנסה לחבר את שרון לנעלי ספורט לא היית מצליחה לדמיין את זה, זאת סיטואציה שלא יכולה היתה לקרות, הרגשתי שאני צריכה להפוך הכול, ולעשות דברים לא שגרתיים, כי חיים רק פעם אחת מסתבר, נכנסתי לאימון הראשון שלי והתאהבתי, כול משקולת עשתה  לי את זה יותר ויותר, הרגשתי שזה ממש הפסיכולוג שלי. עשיתי פשוט את כול הדברים שלא הייתי מסוגלת לעשות לפני כן, הספורט קרא לי  בואי תישארי פה"!

View this post on Instagram

הרצון של כולנו לשמור על חיטוב והפיתוי שעומד בפנינו: אם להיות כנה, אני מכורה למתוקים! במיוחד עם קפה טוב, אחר הצהריים😋 ואת האמת, אני לא מתכננת לעצור את עצמי מלאכול מתוקים אבל כן מתכננת את האיזון של הגוף שלי. בעולם של היום יש לנו מלא פיתויים סביבנו וכולם מהווים תירוץ מספיק טוב לא לקום מהספה, לא להניע את הגוף ובגדול- להרוס לנו את המטרה לשמור על אורח חיים בריא. אז איך בכל זאת אני מצליחה לאזן? אני דואגת לא לוותר על הדברים שאני אוהבת! אני מפנה לעצמי חצי שעה ביום, מרימה רגליים, מכינה נס קפה, שמה תכנית ריקה מתוכן בטלויזיה ולא מוותרת על שורה של שוקולד🍫 אני מאזנת בין הרצון שלי להיות חטובה, לרצון שלי לשמור על אורח בריא בלי לוותר על הדברים שאני אוהבת! והפיתויים מסביב? לא מזיזים לי! The Only Way is Through | UNDER ARMOUR 2020 #theonlywayisthrough צילום: @nimco_design

A post shared by sharon sher (@sharon.fitness.studio) on

הספורט משנה חיים.

וכמו שהספורט שינה לשרון את החיים, היא שמה לעצמה כמטרה לתת למתאמנים שלה לחוות את מה שהספורט עשה לה. היא מספרת :"אני חושבת שבמהלך המקצוע, אם יש משהו ששמתי לי כמטרה זה לתת לאנשים לחות את מה שהספורט עשה לי, הספורט עשה לי טוב, זה נתן לי חוסן, הרגשתי שאני בלתי מנוצחת. הגיעה אליך יום אחד ילדה לסטודיו , ביישנית וחמודה, לא מדברת ובקושי שומעים אותה, ורואים שברגע שהיא נכנסה לתהליך הכושר – היא התחזקה, והיא מצליחה לעשות  דברים שהיא לא הצליחה בעבר, היום היא נכנסת לסטודיו, ואומרת שלום לכולם, פתאום עלה לה הביטחון, היא פתאום יוצאת עם בנים, אני משפיעה על ילדה בת 16, ובשבילי- זה הכול".

View this post on Instagram

דיאטה -VS- אורח חיים בריא בתור אישה, אני מבינה את הצורך שלך בשלמות. הרי גדלנו לתוך זה, הסבירו לנו כל החיים ש 90-60-90 זה המראה האידיאלי והנורמאלי וכל מי שלא נמצאת שם, צריכה דיאטה. ואם אפשר, אז שתהיה דיאטת בזק כדי שלא תישארי מאחור יותר מידי זמן. בצעירותי הייתי ילדה שמנה, טוב נו, מלאה. אבל הסובבים הסתכלו עליי בתור שמנה כי לא הייתי ברבי. כל הילדות והבגרות שלי ניסיתי להיאבק בגוף שלי, להסתכל על חברות שלי אוכלות בלי ייסורים כשאני מחשבת כל ביס בצלחת. ואז, כמו כל נערה מתבגרת שרוצה להיות מושלמת, התחלתי לעשות כל מיני דיאטות, כל אחת שונה בשמה אבל כולן דומות במהות- תרעיבי את עצמך ותצמדי לתפריט. דיאטה- איזו מילה מתסכלת. שכל משמעותה מתבסס בסך הכל על משחק של ערך קלורי. הוצאה לעומת הכנסה. אנשים מסתובבים עם פרצוף של זומבי, כאילו נאבדה להם השמחה בחיים כי הם בדיאטה. אבל מה שחשוב- זה שהם שומרים על אורח חיים בריא. וזו סטיגמה שחייבים לנפץ! דיאטה לא שווה לאורח חיים בריא. ספורט לא בהכרח קשור לירידה במשקל ולהמנע מהנאות בחיים לא שווה לאושר. אורח חיים בריא אמנם מכיל בתוכו את עניין התזונה והמאזן הקלורי והכושר הגופני, אבל מעבר לכך, ישנם רבדים נוספים המשפיעים על החיוניות שלנו, הנראות שלנו ועל אורח החיים שלנו. אז נכון, אני עדיין לא 90-60-90 כמו ברבי. אבל הפסקתי גם להלחם בזה. והגיע הזמן שנשקיע משאבים במודעות לגוף שלנו: לעשות פעילות גופנים שמתאימה לנו (אימון "קריעה" הוא סתם גורם פציעות ושחיקה), לשתות מים, להעדיף לעלות ברגל ולא במעלית, לישון כמו שצריך ולא להלחם בחשקים שלנו! The Only Way is Through | UNDER ARMOUR 2020 #theonlywayisthrough צילום: @ofirbepita @underarmour_israel @fashanga.il @solutionsbank @shamir_pr_

A post shared by sharon sher (@sharon.fitness.studio) on

"הספורט- הוא לא עונש"!

האגו, הוא הייחודיות של שרון בעיניה. היא מספרת על הייחודיות שלה כמאמנת :"אני הייחודיות, פשוט אני חושבת שהסטודיו שלי דוגל בצורה כזאת שאני בונה קהילה, אני מסתכלת על המתאמן כבנאדם, אנחנו קהילה מגובשת, יש לי יחס אישי עם המתאמנים שלי, אני יודעת מה הם אוכלים לארוחת ערב, ואני חושבת שעזה בעיקר בשל העובדה שאני מעבירה להם שהספורט הוא לא עונש!  אני שונאת שאומרים לי -אכלתי פסטה בצהריים ואני צריכה לשרוף את זה , ספורט נועד בשביל שתהני, שתעשי, יש לו ערך מוסף הרבה מעבר לדיאטה- תבואו כי אתם אוהבים את עצמכם, אל תבואו כי אתם צריכים לשרוף קלוריות. זה לתת לגוף שלך מתנה."

 

View this post on Instagram

בשבועיים האחרונים אני עוברת תהליך מיוחד. החלטתי לנתק את הטכנופובית שבי ולהעביר את הסטודיו שלי לפלטפורמת אימונים אונליין. אני מודה, זה היה לי קשוח בהתחלה, אבל ידעתי שיש דבר אחד שאני לא מוכנה לוותר עליו- וזו האהבה שלי. כבר ידוע לכולם איזה קשר מיוחד יש לי עם עולם הכושר, לקשר הזה הצטרף הבייבי שלי, הסטודיו שלי, הבית השני שלי. ידעתי שאני לא מוכנה לוותר על המתאמנים שלי ויותר מהכל חשוב לי להיות שם כדי לחזק אותם. אז מה אם אני רחוקה, אני מרגישה אותם גם מרחוק! והמתאמנים שלי? אין עליהם! הרי הם יכלו לבחור מאמן שמעביר אימוניים חינמיים עם עוד 1000+ צופים. הם יכלו לוותר ולשבת בבית בלי מעש. הם יכלו לזרוק מיליון ואחד תירוצים "למה לא". אבל הם מילאו אותי באושר כשראיתי שלא רק לי הבריאות שלהם חשובה! שהם ממשיכים להעריך אותי ולהאמין בי בתור המאמנת שלהם, שהם כאן איתי ולא נוטשים את הספינה. אז הפוסט הזה מדבר על הפחדים שלי, אני משערת שאלו הפחדים של כולנו ואחרי שבועיים של למידה עצמית הבנתי שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם הפחד, זה להסתכל לו בעיניים ולחייך! שנדע ימים טובים יותר🙏 אני כאן בשבילכם! The Only Way is Through | UNDER ARMOUR 2020 #theonlywayisthrough צילום: @ofirbepita @underarmour_israel @fashanga.il @solutionsbank @shamir_pr_

A post shared by sharon sher (@sharon.fitness.studio) on

אילו כישורים חייבים להיות אצל מאמן

"מאמן חייב להיות שלם עם עצמו לפני שהוא מנסה לדחוף אחרים, מאמן טוב יודע להקשיב,  צריך לדעת להיות אמפתי, לדעת  לתת את המילה הטובה, לא לקדם בכוח, להבין שכול דבר בזמן שלו."

התמדה זה האתגר האמיתי

"קודם כל בריאות. בנוסף, כדי להתמיד באימון מסוים – אתה צריך להתחבר לאימון, למאמן, ולאלה שמתאמנים יחד איתך באותו שלב, מוטיבציה אישית לקום מהספה זה מאוד קשוח במקרים מסוימים, אבל ברגע שאתה בסביבה הנכונה ומוצא את המקום הנכון בשבילך- אתה מחכה לרגע שיגיע ה- אימון!"


מותג הספורט: UNDER ARMOUR ISRAEL  | מראיינת: דניאל אשכנזי | צילום: נימרוד כהן, דותן מאור, עומרי אבוחצירה, בר באייר, סטודיו בפיתה אופיר אברהמוב | סטייליסטית ראשית: זיו מאור | איפור: שירה חסן  | שיער: אלעד מאיר |מיקום צילומים: חדר כושר ספייס אבן גבירול תל אביב | משרד יחסי הציבור והפרסום: "שמיר יחסי ציבור", "בנק הפתרונות"

אהבת?
Like this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[bsa_pro_ad_space id=7][bsa_pro_ad_space id=8]