fbpx
Like this post

הכל על מאמן הכושר עמית שלמה

מערכת FASHANGA | דניאל אשכנזי | פורסם: 05.05.2020


עמית שלמה [25], יהוד, כדורגלן עבר, מאז גיל 5 הוא עם הכדור בין הרגליים, בין הקבוצות בהן שיחק היא בית"ר ירושלים.
היום יש לו סטודיו לאימונים אישיים. "התאהבתי בעולם של האימונים האישים, לעזור לאנשים ולשנות להם את החיים!"
נפגשנו לראיון אחד לאחד בצילומי אנדר ארמור ישראל.

"הצצה ליום הצילומים"

איך זה מרגיש לקחת חלק ביום צילומים ובקמפיין?
"כולם נראים טוב, הכול מתנהל בצורה מקצועית, אהבתי. ונהנים פה, ייאלה בלאגן!"

באיזה שלב היה הניצוץ והבנת שבזה אתה הולך לעסוק?
"קצת אחרי הצבא, בגיל 21 עשיתי טיול ובמהלך השנים בהם שיחקתי כדורגל מצאתי את עצמי מאמן, ועובד עם שיטות, וככה באופן סיסטמתי- אנשים עושים שינויים, אחד מהשיטות שלי זה להמשיך את האימון הרבה אחרי שאתה מגיע ליעד שלך".

View this post on Instagram

הכי כיף זה לראות תוצאות. הכי כיף זה להתמיד. הכי כיף זה להשקיע במשהו. הכי כיף זה לא לוותר. הכי כי כיף זה להשתפר. אבל הכי הכי כיף זה לדעת שאתה לא מספיק טוב במשהו,משהו שאתה יודע שאתה צריך להשתפר בו, עבודת הגשה לא גמורה,פרויקט גמר בלימודים שאתה יודע שאתה חלש בו,תהליך שאתה מתקשה בו… ובכל זאת לעבוד קשה, להשקיע מהזמן שלך, מהמשאבים שלך, מהאנרגיות שלך להשגת המטרה! ולהצליח להשיג אותה, להשיג את התוצאה שכיוונת אליה ולא וויתרת בשביל להשיג אותה 🔥 #כלאחדיכול

A post shared by מאמן אישי תזונה אורח חיים (@amitshlomo) on

"לגעת בפסגה"

עמית מספר על התקופה בה שיחק ככדורגלן: "זה היה לגעת בפסגה, אחד הדברים החשובים בחיים זה קבלת החלטות, זה אחד מהאלמנטים להצלחה,תמיד הייתי מקובל, בעניינים, ובתקופת הכדורגל גם היה תמיד ציפיות סביבי, ניסיתי להוכיח שאני שווה, תמיד במלחמות, ולפעמים חיפשתי את החיבוק, את המילה החמה, ובעולם כזה תובעני- זה היה חסר.

מהמקום שאני בא היום, זה הרבה מעבר לדאגה למתאמנים, או לתזונה, אני מדבר עם המתאמנים שלי כמו אבא שלהם, בכול המובנים, או אם זה מקרה של מתאמנת שמגיעה אלי מבואסת, מאלף ואחת סיבות, היא צריכה את המילה החמה, 10 דק' של שיחה, שיכולות לשנות שבוע שלם, וזה מתקשר לעולם שלי, המקצוע הזה סחף אותי פנימה, לא חסרים מאמנים, ולא חסרים שיטות, זו בדיוק הסיבה למה אני רוצה להביא משהו אחר לעולם הזה".

View this post on Instagram

יום עצמאות שמח🇮🇱 🙏🏻 על האש זה הדיבור החם, מלא בשר ,מלא שפע והכל במטרה אחת ,להינות! עכשיו מי אמר שאי אפשר להינות ולשמור את תזונה נכונה מבלי להשמין…?… . כמה טיפים קטנים לפני ברכת המנגל🥩 . -עשיית אימון כמה שעות לפני הארוחה תעזור בפירוק המאכלים. -בעיקר אכילת חלבון (בשר/דגים), הגוף מפרק הרבה יותר טוב חלבון משאר אבות המזון. -המנעות/המעטה של אכילת פיתות ולחמים ככל אאפשר, פחמימות עטירי קלוריות. -המעטה בשימוש של רטבים, רוב הרטבים בדרך כלל עטירי קלוריות. -המעטה בהמלחת המאכלים, מלח זה מינרל שסופח נוזלים,המראה ה"נוזלי" שלנו גדל. -שתייה מרובה של מים, עוזר בירידת חשק לקלוריות ״ריקות״. -אכילה איטית,לוקח לגוף שלנו 20 דקות עד שהוא מזהה שמערכת העיכול מלאה. . חג מנגל שמח😋תהנו! . . תודה אדירה למוכשר @ofirbepita #theonlywayisthrough

A post shared by מאמן אישי תזונה אורח חיים (@amitshlomo) on

"ההתמדה קשה יותר מהתוצאה שהצבת לעצמך"

השיטה של עמית באימונים היא לנתב משהו לטווח הרחוק, "הגענו לתוצאות שרצינו במינימום זמן ומה הלאה? בסופו של דבר הגענו לשיא שלנו ואז אנחנו אומרים: "אין עוד לאן לעלות, אתה רק יורד" , אני לא מסכים עם זה, הגעת לשיא? תשמור על זה! והרבה אנשים לא יודעים שדווקא התמדה היא יותר קשה מלהגיע לתוצאה עצמה. אני מביא להם את כול הכלים, ואת כול האופציות".

"לעשות שינוי בעולם"

איזה סוג של אימונים אתה מעביר ביום יום?

"אימון פונקציונאלי, ויחד אני משלב פילאטיס, יוגה, עולם של דאנס רוק-אאוט, אני אוהב להביא את כול השיטות, את כול דרכי האימון, גם כדי שיהיה גיוון למתאמן, וגם כדי להתוות לו את השיטה שלי, את הדרך, את התזונה הנכונה ,יש הרבה אנרגיה. אני מאמין שברגע שתשדר אנרגיה טובה תקבל מהסביבה פי שלוש מאות, זה גם תמיד מה שאני משדר למתאמנים, עכשיו כשאני יודע שהם מקבלים את זה ממני , ומעבירים הלאה וקדימה לעוד שנה ושנתיים אני מסופק, אני רוצה לשנות משהו בעולם הזה."

View this post on Instagram

לספורט משמעות מאוד גדולה! אחחחח ספורט, ספורט זה כמו אישה/גבר לחיים ,כולנו רוצים אהבה אמיתית, אהבה מתמשכת כזאת שלא נגמרת גם אם אנחנו בשנות ה-20, ה-30 או אפילו ה-40 לחיינו ואף מעבר.. עם זאת מערכות יחסים רבות מסתיימות ורוב האנשים לא מבינים מדוע, רוב האנשים מפסיקים לעשות ספורט בטענה שהם ״לא אוהבים את זה, זה לא בשבילם״ אז איך נשמר את האהבה הזאת לטווח הרחוק? 4 שלבים? בואו נכיר את התהליך. . שלב 1: התאהבות/הימשכות ראשונית – אתה מתחיל להתאמן ,מתחיל להרגיש את הצורך הבלתי נשלט הזה בגוף לעוד לאימון, לעוד פגישה מבלי לקבל דחייה או שינוי של מועד הפגישה. . שלב 2: להפוך לזוג באופן רשמי – אתם כבר יוצאים מספר פעמים ,כבר התרגלתם לשגרת האימונים התקינה ולעומס הנכון על גופכם לאחר כל אימון, בסוף השבוע כבר קובע שתי אימונים(מינימום) לשבוע הבא על הזמן היקר שלך, יש נזקקות אמיתית לאימונים הללו בשביל השגרת חיים התקינה שלך. . שלב 3: ׳׳התפכחות׳׳ (היסוס ומחשבה שניה על הזוגיות) – מתחילים לעלות לך ספקות בתהליך, אתה מתחיל לראות תוצאות ,אתה עובד קשה ומשקיע אבל משהו קורה בדרך, יש ירידת לחץ קטנה, השגרה מתחילה להשתנות? מתחיל לתהות אם בא לי.?. . שלב 4: באמצעות הכוח של שניכם – הסוד הוא לעבור את השלב השלישי,ברגע שעברת את מכשול הספק זה שלך. אתה מבין שזה הדבר הנכון בשבילך ,זאת השגרה הכי נכונה לך בעולם, אתה צריך את את בת/בן הזוג ליידך,אתה צריך את שגרת האימונים האלה, אתה מבין שאתה לא יכול בלעדיו… זכרו כי כל זוגיות ארוכה תלויה בהתמודדות עם הקושי לרצות לבחור באהבה גם כשקשה. ולא – ׳׳בדרך הקלה׳׳.

A post shared by מאמן אישי תזונה אורח חיים (@amitshlomo) on

עמית מספר על מתאמנת שהוא לא ישכח:

"יש לי מתאמנת, שבגיל 26 החליטה שהיא רוצה לעשות שינוי, היא הגיעה ממשפחה לא עמידה, והרבה פעמים התזונה מאוד מושפעת, אם זה מהסביבה, מהאנרגיה, מאיך שאתה גדל, והיא הגיעה למשקל שבו היא הייתה כמעט בסכנה, והיא התחילה תהליך, שהוא הרבה מעבר לאימונים ולתזונה, מאוד מנטלי, מאוד משנה, ומעבר לזה שהיא ירדה 40 קילו ממשקלה, מבחינת האישיות שלה היא יצאה לדרך חדשה, היא עוד מעט מתחתנת, זה משהו ששווה הכול לפעמים, לא הכסף, ולא כלום. יש משהו בדרך שמוביל אותנו למקומות ששווים אותנו, הסיפוק הוא אינסופי."

"הספורט נועד לכולם אין סלקציה"

"יש הרבה אנשים שחושבים שספורט או בכלל כול שינוי נועד לאנשים מסוימים, זה לא נכון הוא נועד לכולם, גם אם את ילדה בת 10 ,או אישה בת 70, יכול להיות שהתהליך הוא אחר אבל מבחינה מנטלית ,פיזית, ומבחינת התהליך הכול אותו דבר, אני רוצה שבאמת אנשים יבינו שכול אחד יכול ! צריך לעשות את הצעד הראשון ויש מספיק אנשים בארץ שיודעים איך להדריך אנשים ולהאמין בהם כמו שאני מאמין בכם".

View this post on Instagram

״2.4.20, יום המעשים הטובים״ . “למדתי שאנשים ישכחו מה אמרתם ומה עשיתם אבל הם בחיים לא ישכחו איך גרמתם להם להרגיש.” – מאיה אנג’לו – . נשים את משפטי המוטיבציה רגע בצד. נשים את הטירוף שאנו רגילים אליו רגע בצד. היום זהו יום מיוחד (״יום המעשים הטובים״) התקופה הלא פשוטה שאנחנו עוברים כרגע מדליק אצל כל אחד ואחת מאיתנו נורה אדומה כמה הוא תרם? כמה הוא עזר? מתי היה לו לתת ובחר שכן או לא? להזכיר לנו תמיד לתת ותמיד לתרום מעצמנו. כיום יש הרבה עמותת ומוסדות לנזקקים שעושים חייל וראויים להערצה. גם אני נרשמתי לעזור ולהתנדב ב״רוח טובה״, עמותה לשינוע סלי מזון לבתיהם של קשישים ונזקקים, פתחון לב. היה חשוב לי לשתף אותכם בתחושות אישיות שלי ,תחושות שאני חווה עם עצמי בימים האחרונים. אני כועס על עצמי שהייתי צריך ״יום מיוחד״ שיזכיר לי שצריך לתת, שצריך לתרום, שיזכיר לי שיש אנשים שאין להם. תמיד לתת תמיד לתרום גם שהכל כרגיל, גם כשאין קורונה בחוץ, גם כשהמצב הכלכלי תקין תמיד אבל תמיד יהיה מי שצריך, מי שיזדקק לעזרה, תרומה יכולה לבוא לידי ביטוי בעוד דרכים חוץ מכסף, ואנחנו לא צריכים יום או תקופה ״מיוחדת״ שתזכיר לנו את זה. אל תשכחו את זה! סומך עלינו ומאמין בנו שאנו מסוגלים לתרום ולתת מעצמינו לאלה שזקוקים לנו.🙏🏻

A post shared by מאמן אישי תזונה אורח חיים (@amitshlomo) on

טיפים שלך למאמן בתחילת הדרך?

"להאמין בעצמך"
"קודם כול לעשות את זה עם חיוך. כעושים עם חיוך זה הרבה מעבר, כול מאמן יש לו את השגרת חיים שלו בחייו האישים, ואז כשאתה מתחיל אימון עם מתאמן, גם היא או הוא עלול לבוא עם סיפור אישי, למשל היא בדיוק נפרדה מהחבר שלה, וכרגע היא כול עולמך, היא נותנת מהזמן שלה, מהכסף שלה, היא רוצה שאתה תיתן לה את המיטב, זה דבר מאוד טריוויאלי, כל מאמן יכול לעבור יום פחות טוב ופה נמדדת רמת המקצועיות שלך, עשה את הסוויץ בראש ותן את כל כולך בשביל אותו מתאמן".

האני מאמין של עמית "אל תגלה לאנשים את התוכניות שלך – תראה להם את התוצאות"

"אני מאוד מאמין שכן צריך להציב מטרות קצרות, להגשים אותם, אחרי שתגיע אליהם תעבור למטרות לטווח הרחוק יותר.

איפה אתה עוד 5 שנים מהיום?
"תהיה לי רשת של סטודיו משלי, סוללה של מאמנים, אני מאוד מאמין שצריך לעשות, לעבוד קשה, והכי חשוב להאמין במה שאתה עושה!"

View this post on Instagram

שריקה לפני מעבר לשעון קיץ…🌞 . הטיפים הכי שווים שיש על מנת לשמור על אורח חיים נכון בשבילנו , במיוחד בימים אלו שאנו מראים לעולם כמה שאנו חזקים! . 🔸 שימו בכוסות המים שלכם(מעט)תרכיז מתוק על מנת שיעזור לנו לשתות יותר.🍹 . 🔸 בזמן שהותנו בבית לבשו בגדי ספורט ורק אז תחשבו באמת על לעשות אימון.👟 . 🔸 כיוון שעון מעורר לשעות הבוקר , ״אין מה לעשות״, בואו נמצא מה לעשות.⏰ . 🔸 שבו בשמש לפחות רבע שעה ביום ,על מנת שנצליח לספוח ויטמנים לגופנו.☀️ . 🔸 השתדלו לאכול ירקות בכל ארוחה שלכם/כנשנוש במהלך היום שלנו.🥒 . 🔸 מחשבה יוצרת מציאות! כל הזדמנות שיש לנו תחייכו, תצחקו, תהנו ממשפחותיכם/חבריכם/ בני/ות הזוג שלכם, ככל שניהיה יותר חיוביים בנפש ככה הגוף שלנו יהיה יותר בריא וחזק.💪🏻 . 🔹 אנשים פונים אליי ואומרים לי ,עמית איך אתה כזה אופטימי?! אתם יודעים מה אני עונה להם?… . תנו לי להראות לכם איך גם אתם יכולים להיות אופטימיים 🔥

A post shared by מאמן אישי תזונה אורח חיים (@amitshlomo) on


מותג הספורט: UNDER ARMOUR ISRAEL  | מראיינת: דניאל אשכנזי | צילום: נימרוד כהן, דותן מאור, עומרי אבוחצירה, בר באייר, אופיר אברמוב (סטודיו בפיתה) | סטייליסטית ראשית: זיו מאור | איפור: שירה חסן  | שיער: אלעד מאיר |מיקום צילומים: חדר כושר ספייס אבן גבירול תל אביב | משרד יחסי הציבור והפרסום: "שמיר יחסי ציבור", "בנק הפתרונות"

אהבת?
Like this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[bsa_pro_ad_space id=7][bsa_pro_ad_space id=8]