fbpx
Like this post

הכירו את נבחרת השפים שהשאירה את הסועדים פעורי פה

מערכת FASHANGA | קולינריה | לייף סטיל | כתבת: דניאל אשכנזי | פרסום: 20.09.19 08:00


כל הפנטזיות הקולינריות התגשמו באירוע הקולינרי הארצי מועדון סעודת האבירים שהתקיים ב- 02.09 עם רדת השקיעה במתחם הצ'אפו בנמל תל אביב.
נבחרת שפים ישראלים הכינו מנות שמשאירות טעם לעוד והמטרה היא אחת: לטעום את מטעמי השף ולצפות במגוון יצירותיו הקולינריות.
השפים שדאגו שאף אחד לא ישאר אדיש מאוכל אסיאתי, גריל, המטבח המודרני, האיטלקי, ים תיכוני ועד המסורתי. אחראים על החוויה הקולינרית הם נבחרת שפים שנבחרו על ידי ועדה שהציבה רף לאירוע קולינרי ארצי בינהם: גלי בן שמעון, אביתר שחר בוזין, ג'קי סהר לוי, חיים בורנשטיין, תומר בר מאיר, שלומי בן שימול ולקינוח גל בוכניק. כל שף הציג 3 סוגי מנות טאפסים ייחודיות ושונות אשר שיקפו את אישיותו וערכיו המתכבים עם ערכי היסוד של המותג "מועדון סעודת האבירים".

הכירו את השף תומר בר מאיר [39], חי את תחום הקולינריה והמסעדנות למעלה מ- 15 שנים "סין מהווה חלק נכבד מחיי והווייתי, האוכל הסיני טבוע בי ובילתי נפרד מסגנון הבישול שלי". בר מאיר, מנהל קייטרינג בבעלותו ומשקיע את אהבתו למטבח באירועים פרטיים ייחודיים וגם בביתו ברמת ישי הוא מעביר סדנאות בישול וקונדיטוריה ומייעץ לעסקים מתחום המזון הזקוקים להכוונה. מיד לאחר סיום לימודי הקולינריה, נסע בר מאיר לטיול "קצר" במזרח, כך לפחות חשב, עד שהאריך את הטיול כשהבין שסין שבתה את ליבו.
הוא מספר: "הסינים ואנחנו, הישראלים, דומים מאוד בהרבה אלמנטים קולינריים. כולנו אוהבים מטוגנים, טעמים אסייתיים מקפיצים ובועטים, אוכלים הרבה ירקות ופירות וגם פחמימות. בארוחות הסיניות שאני עורך אני מסביר על המטבח הסיני, המזווה הסיני, חומרי גלם ושיטות בישול ייחודיים להם. אני גם עורך ארוחות "ישראליות" לסינים. בשני הצדדים אני מלמד על השוני והדומה בינינו לבינם מתוך כוונה להעמיק את ההיכרות בין העמים ולמצוא מכנה משותף רחב ככל האפשר".

בזמן אמת השף "תומר בר מאיר" | צילום: קווין אנקונינה

"לשמחתי יצא לי לעבוד וללמוד מכמה שפים מעולים בארץ ובעולם ומהם קיבלתי את הידע, הניסיון וההשראה לעבודה מקצועית במטבח, סטנדרטים גבוהים והכמיהה להגיע לשלמות ללא פשרות".
את ההשראה שלו הוא מקבל מכל דבר: מהטבע, מרעיונות "אני צופה בשפים שאני אוהב, מסתכל על מנה, איך היא נראת" ואז עושה אותה ונותן טוויסט שלו, הכי חשוב הוא מדגיש "חייב להיות לך הבסיס של כיף בעבודה, עניין, ללמד מתוך אהבה ולהעביר את הידע".

בר מאיר משלב עונתיות וחומרי גלם מקומיים, תהליכים מסורתיים איטיים ומורכבים וגם טכניקות מודרניות. תמיד מעדיף ייצור מקומי ויצרנים בוטיקים איכותיים.

מה מייחד או מבדל אותך משאר השפים?
"לא פגשתי בארץ מישהו שעושה מה שאני עושה, האוכל הסיני בשנה וחצי האחרונות עבר קאמבק, אנשים יותר מודעים ומבחינים באוכל אותנטי, אמיתי, מטיילים יותר, החשיפה היא גדלה עוד יותר, בארוחות הסיניות אני משלב טאצ' אישי שלי, בעיקר מבחינת הנראות והשילובים אך גם מקפיד לשמור על קו טעמים סיני אותנטי". החוויה האמיתית אצל השף בר מאיר מספר "בארוחה שלי אנחנו "יוצאים למסע קולינרי" בסין, נפגשים עם חומרי גלם ושיטות בישול פחות מוכרים, חווים טעמים ומרקמים מרתקים, מתובלים בקוריוזים שאספתי איתי במסעותיי בסין. סין מהווה חלק נכבד מחיי והווייתי, האוכל הסיני טבוע בי ובלתי נפרד מסגנון הבישול שלי".

"כל שף לדעתי אוהב לשמוע שני סוגים של תגובות או  "וואו איזה טעים" או  "זה מזכיר לי את הבית", את הזיכרונות הטובים, האירועים החשובים, גורם לאמוציונאליות אצל הסועד וגם מעבר לאוכל, אני אוהב לרגש אנשים דרך האוכל, לשמח אנשים, כי יש המון שפים מעולים ואני אוהב את האקסטרה של  "זה בדיוק מה שסבתא שלי הכינה לי כשהייתי ילד" ולגעת לסועד דווקא בנקודה מאוד חיובית".

מה הסוד שלך להתעורר כל בוקר לעבודה שלך כשף?
"אהבה למטבח, אהבה לאנשים דרך האוכל, לתת להם חוויה קולינרית אבל עם אקסטרה: ארוחה סינית, חוויות וסיפורים מהשנים בסין, לדבר על המנות, להוסיף עניין ותוכן לארוחות, לדעת שאנשים אוהבים, מתלהבים, מרגישים שזה אחרת מכול מסעדה אחרת.  באירועים הפרטיים שאני עושה, אני משתדל לא ללכת אחרי טרנדים, רק אחרי עונתיות, אני לא מחפש מה אנשים אחרים עושים כדי לעשות אותו דבר, זאת האהבה שלי ליצור".

מה המסר שלך לכל אותם טבחים צעירים שחולמים להגיע לעמדת השף ?
"לא להיתקל בתוכניות ראליטי, הרבה אנשים שיכנסו למטבח יחשבו שיהיו ניצוצות וזרקורים, זה ללמוד לעשות את אותה המנה, פעם אחרי פעם, לשמור על התמדה במנות, זה לא קל, הרבה אנשים נשברים , צריך לבוא בלי אגו,  לבוא ללמוד, ללמוד לקבל הערות, לחקור, לבדוק, ללמוד מהניסיון, חלק מהלימוד זה ללמוד  מטעויות של אחרים".

אביתר שחר בוזין [33], תל אביב, אחרי שעבד באבטחת אישים במשרד ראש הממשלה, הבין אביתר שעל חלומות לא מוותרים והחליט להגשים את החלום הגדול בתחום הקולינריה "כשההורים שלי התגרשו ועברתי לגור אצל הסבתא, כל היום הייתי מוצא את עצמי במטבח לידה עוזר לה, התעניינתי בזה יותר משיעורי הבית זה בטוח ודי "נפלתי" לדבר הזה. הגעתי לתחום הזה די בטעות והתאהבתי בתחום הזה שלא בטעות".
היום, אביתר מנהל עסק עצמאי ומציע מטבח ישראלי מודרני עם קריצה גסה למטבח האיטלקי. הוא מספר "מנת הדגל שלי היא טורטליני חציל ולאבנה, התגובות על המנה היסטריות, זה המטבח הישראלי שלחציל ולאבנה ופתאום לדחוף אותו בתוך כיסונים שבאין מאיטליה ועם רוטב של חמאה חומה שמביאה איתה קריצה יותר גסה לצרפת ועם הצנוברים המקורמלים הים תיכוניים שכולם כ"כ אוהבים ולתת מרקם שונה עם טכניקה אחרת".

הוא מגיע עד לבתים של הסועדים בכל רחבי הארץ ומכין להם ארוחה פרטית רק בשבילם, בהתאם לבקשות האישיות שלהם, בסגנון ים תיכוני איטלקי.
"ידע זה כוח" מספר אביתר שהתחיל ללמוד את התחום בצורה מקצועית ונרשם לבית ספר ללימודי קולינריה גבוהה 'בישולים' "הצבתי לעצמי מטרה אחת ברורה- לסיים כמצטיין, וכך היה". מאז ניהל עשרות מסעדות ולמד את העולם הזה מקרוב, מהסתכלות על עולם המסעדנות ככלל ועולם המטבח בפרט.

מה ערך המוסף שאתה נותן לסועדים שלך?
"סוג של אמירה, וגם אוכל ברמה הכי גבוהה שיש: מודרני, חדשני, יצירתיות גבוהה, אווירה כיפית ואחרת, טיפים ללקוחות, להביא משהו שונה מכל השאר. תמיד צריך לדעת ששפים זה עם משוגע, פרפקציוניסטים, תמיד אנחנו שואפים להשתפר ולהמציא מחדש, וללמוד דברים אחרים, הסועדים מקבלים את  המיטב ממני, אבל יש תמיד הפתעות רבות בכול מה שאני מבשל ובמה שקשור אליי".

מה מייחד או מבדל אותך משאר השפים?
"בסופו של דבר מה שחשוב היום לאנשים זה קודם כל איך האוכל נראה ושכחנו בעידן האינסטגרם גם את הטעם, ואני חושב שאני משלב את שניהם, מנות מאוד יפות ולא פוסח על רמת הטעם זה תמיד במקום הראשון. טכניקות וטעמים זה בסופו של דבר הדבר הכי חשוב באוכל. הפרזנטציה והטעם, וסוג המטבח שאני מבשל, מי שאני ומה שעברתי זה מגיע לצלחת של הסועד. רואים את הסיפור חיים ואת היד, המטבח והאני מאמין שלי".

אפקט ה"וואו" הוא הגורם המרכזי של אביתר לעשייה שלו כשף "האוכל, היצירה, החוויה שהלקוח מקבל, זה אפקט ה"וואו" שכולנו כ"כ נהנים לשמוע בתור שפים כשמישהו אוכל את המנה שלך ואומר שזו המנה הכי טעימה שהוא אכל מימיו, זה מה שגורם לך כל בוקר לקום להמציא, ללמוד, לשפר, ליצור דברים חדשים, כדי שהלקוחות שלך באמת יהנו ממך כמה שיותר".

"טורטליני חלום" | צילום: נימרוד כהן

באירוע שמענו את הפידבקים מהסועדים שהיו מאוד חיוביים וגם הוא משתף "אני שומע הרבה כמו "מתי תהיה לך מסעדה"?, "אתה מהשפים הכי טובים שפגשנו", פידבקים מאנשי מקצוע שמלמדים אותי וגם מאנשים שאני פוגש באקראי באירועים מסוימים".

"טכניקות זה הבסיס של הבישול" אביתר מספר על הטיפים לכול טבח מתחיל "קודם כל ללכת ללמוד. זה הדבר הכי חשוב, עד שלא למדתי, לא הבנתי כמה אני לוקה בחסר, למרות כול הניסיון ולמרות כול ההשראה שאתה שואב, טכניקות זה הבסיס של הבישול וזה משהו שלא נותנים במסעדות בתור טבחים, ברוב המסעדות לא לוותר אף-פעם, יש תקופות קשות, יש רגעים קשים, זה תחום אולי בין הקשים היום בישראל ולא להיגרר אחרי כול גימיק ללמוד את הדברים כדי להתפתח מהבסיס בשביל להיות טבח".

אביתר משתף על החוויה שלו מהאירוע קולינריה "היה אירוע כיפי ותמיד תענוג גדול בשבילי כשף לבשל לאנשים שיטעמו את האוכל שלי מהמטבח שלי, כל מה שקשור לעולם הקולינריה והאירוח". אביתר מציע לנו עולם של אוכל רחב, של צבעים,  חשיבה, מרקמים, עבודה קשה וסיפור שלם, שיספר אותו גם במסעדה ששואף לפתוח בעתיד.

השף אביתר שחר בוזין | צילום: נימרוד כהן

גלי בן שמעון  [40], מבת-ים, עם ניסיון של 15 שנה בתחום הקולינריה החלה את דרכה בהפקת אירועי בוטיק פרטיים ללקוחות ודואגת לטפח את עמוד האינסטגרם בו שיתפה מנות שהיא יוצרת וחשפה את המתכונים הסודיים וגם משתפת על ההתמודדות שלה בתוכנית מאסטר שף "עכשיו הכל רק מתחיל!"
עצרנו כדי להבין אתה איפה הנקודה שבה הכל התחיל "בבית הסבתא שם הניצוץ קרה, שבתות וחגים עם האורחים הייתי מבשלת תמיד, עושה ונותנת הכי טוב, המטבח המייצג אותי הוא המטבח העדתי האותנטי החל ממזרח ועד מערב עם סטייל עדכני ומחודש בוורסיה שייחודית לי".
היא מוסיפה "הנגיעה שלי בכלל העדות במנות, באה לידי ביטוי מאהבתי הרבה לכלל סוגי המטבח, אני דואגת לשלב בין המטבחים והעדות השונות בדיוק כמו שהחברה שלנו היום מגוונת, גם אני בעצמי גדלתי בין מטבח אירופאי למטבח ספרדי, זה השילוב הזה בין מנת דג מזרחית חריפה לפולנטה אירופאית".

View this post on Instagram

כמו שרובכם יודעים לפני כשבוע היה לי העונג להיות חלק מאירוע קולינרי משמעותי #מועדון_סעודת_האבירים , יחד איתי לקחו חלק בארוע ממיטב השפים בארץ וכל שנותר לי הוא להודות על הבחירה בי כחלק מהמועדון✨ מתרגשת להכין לכם עוד המון הפתעות בהמשך🙏🏼🥰 #KNIGHTS_CLUB_ISRAEL @huaweimobileil @naaman.zucker @solutionsbank @shamir_pr10 @chapo__bar @dotan_m . #chefs #instachef #chefworks #cheflifestyle #chefstagram #chefstoday #chefstyle #lifestyle #culinary #culinarylife #culinaryarts #chefclub #galichefstyle #tlvfoodie #tlvfood #אוכלטוב

A post shared by 𝑮𝒂𝒍𝒊 𝑩𝒆𝒏-𝑺𝒉𝒊𝒎𝒐𝒏 ★ גלי בן-שמעון (@gali_ben_shimon) on

בן שמעון, מחוברת למטבח הים תיכוני- לתבשילים, לטעמים ובעיקר לשמחה שהיא חלק בלתי נפרד מחייה ומהסובבים אותה "ההתרגשות היא בעצם חווית היצירה, הגעתי לעוד אנשים עוד אנשים עברו חוויה איתי טעמו, להכיר עוד בנאדם זה דרך האוכל, הצלחתי לרגש. מעצם הריגוש השף קם ומבשל ופורץ עם היצירה שלו החוצה".

איך הגיעה ההזדמנות להיות חלק ממאסטר שף?
"אחיין שלי רשם אותי לתכנית, גדלתי בין סירים אצל הסבתא, תמיד הייתה לי אהבה לזה מילדות "ידעתי שזה הולך לקרות, בזמן הנכון וברגע הנכון. אני מציבה מטרה בסוף היא קורתאייל שני הוא דמות השראה בשבילי ועד עכשיו הייתה לנו שיחה מאוד טובה: הראש והיצירה, החומרים שאני אוהבת לעבוד איתם לא חיקיתי אותו, הרגשתי חיבור מעבר, הוא ההשראה שלי והיצירתיות שיש בו, יש המון מה ללמוד ממנו".

בן שמעון, אישה חזקה ועוצמתית, שלא מפחדת לכבוש את המטרה הבאה שלה, מספרת לנו מה האני מאמין שלה "חינכתי את הילדים שלי תמיד אין משהו בעולם שלא תוכל לעשות. תיכשל תנסה שוב, לא תצליח – תנסה עוד פעם, בסוף תצליח!".

View this post on Instagram

בייבי טלה ביין אדום ובצלים מקורמלים על קוסקוס מתוק/קינמון לצד תאנה ממולאת בשר כבש מפורק. שואלים- מה אני אוהבת לבשל?? תשובה- הכל ! ! . . . אחת משלושת המנות שהגשתי בארוע הקולינרי #מועדון_סעודת_האבירים *מנה שסופר מייצגת אותי ולא אני לא מרוקאית 😉 פשוט אוהבת מטבח צבעוני ושמח עם נוכחות של טעמים חזקים , עכשיו תגידו שזה לא שמחה בצלחת ?!!! . אחראי לצילום הסופר מקצועי 📷 @nimco_design . . . . #קולינריה #tlvfood #instafood #chefclub #chefstagram #chefstyle #lifestyle #galichefstyle #foodie #israelfood #israelifood #israelfood #foodphotography @huaweimobileil @naaman.zucker @tehila_shamir @talbazanos @chapo__bar

A post shared by 𝑮𝒂𝒍𝒊 𝑩𝒆𝒏-𝑺𝒉𝒊𝒎𝒐𝒏 ★ גלי בן-שמעון (@gali_ben_shimon) on

ערך המוסף במטעמים של בן שמעון "הקטן הוא הגדול בעצם", העניין לתת טאץ' אישי, הגשה נכונה, טעמים נכונים, מנות קטנות, כמו ה-"מנות טאפסים" שיכולות לכבוש את המדינה, זה הקונספט שלי, מנות ביס קטנות, את אוכלת 5-6 מנות, ואת לא מפוצצת. המנות הקטנות – הם הדבר הגדול!

לכל החולמים להיות טבח מצליח יום אחד- בן שמעון לא חוסכת בטיפים שלה ואומרת "חלומות לחוד מציאות לחוד".
"צריך לבדוק שזה מה שבאמת רוצים, האם זו הדרך, בודקים את  ההכוונה, את היעד, באמת למצות, לדעת שהזמן עושה את שלו ורק אז, תהיו בטוחים בכיוון ובמטרה, אם קיימת סקפטיות אז ללכת להתמקד במשהו אחר. צריך להשתפשף ולקבל ניסיון.

אפשר לומר שאת משמחת אנשים דרך האוכל שלך "אני קמה בבוקר, מחייכת, גרה על הים, אני בן אדם מאוד מאמין, מבשלת אוכל כשר, אני אומרת תכבשי, תעשי, אנחנו כולנו כאן לזמן קצוב ואי אפשר לדעת מה יהיה השכר".

ידי הזהב של גלי | צילום: נימרוד כהן

השף חיים בורנשטיין, מקריית גת, [30], נשוי פלוס 3 "הקולינריה תמיד הייתה בבית. האוכל, האירוח, זה דברים מאוד חשובים אצלנו, עד היום מדברים סביב אוכל, אבא שלי למשל תקופה ארוכה שהוא עבד בכמה מסעדות ואח שלי היה לו מטבח גדול בבני ברק כל המשפחה סביב אוכל ואני החלטתי לקחת את זה לכיוון מקצועי יותר ויצאתי ללימודים".

בורנשטיין מציע לסועדים חוויה בלתי רגילה של אוכל ברמה גבוהה וכשר למהדרין " אני חרדי, שומר על כל הכללים של הכשרות ובתקופת הלימודים היה לי קשה להבין איך אנחנו לוקחים מנות לא כשרות לטעום ולהפוך אותן לרמה של גורמה מאוד גבוהה".

 

View this post on Instagram

אז היום ח"י אלול.. כן.. תאריך מיוחד אני חוגג 30 אביבים.. עדיין לא יודע לעכל את זה עדיין לא יודע מאיפה להתחיל.. אבל אני תמיד יודע לאיפה פני מועדות ולאיזה מטרה אני מכוון וכאן הגיל היא רק מספר… המטרות ברורות מול העיניים, והשאיפות מתחילות להתגשם. אז בקצרה למי שלא מכיר.. אני שף כבר הרבה שנים.. עושה אירועים פרטיים, אירועים גדולים, ארוחות זוגיות, סדנאות שף, סדנאות אוכל, שף עד הבית, אירועי יוקרה, הרצאות, ייעוץ קולינרי לעסקים, וכל מה שקשור בקולינריה ואוכל טעים.. אז מה שאני מאחל לעצמי ולכם לשנה הקרובה זה שנה של הגשמה עצמית גבוהה,עמידה ביעדים ומטרות, והרבה הצלחה וסייעתא דשמיא. מאחורי העדשה האלוף: קווין אנקונינה @kevina_photo

A post shared by שף חיים בורנשטיין (@chef_chaim_bornstin) on

 

"המון שפים לא יכולים לעבוד בהרבה אירועים, כי אין להם תעודת כשרות אני בין השפים היחידים שיש לו תעודת כשרות לכל אירוע שאני מגיע אליו אני לוקח מכל סוגי המטבח את המנות הבסיסיות שהיה קשה להשיג אותם במקומות הכשרים ופשוט הפכתי אותם לכשרים, הביקוש מאוד גדול גם בקרב הציבור החילוני שאוכלים כשר וחשובה להם הכשרות וגם בציבור החרדי, שרוצים כשרות אבל אוכל ברמה מאוד מאוד גבוהה, יש פתיחות משני הכיוונים, אפשר לאכול אוכל ברמה מאוד גבוהה וכשר למהדרין".

חיים משמש כיועץ קולינרי בסדנאות שף ואירועים פרטיים. קהל יעד שלו הם הלקוחות העסקיים, חברות גדולות של מוצרים בתחום האוכל שמעוניינות להיכנס לציבור החרדי, דתי ומחפשים פרזנטור שייצג אותם ואת המתכונים המותאמים להם "טועמים ואוהבים את האוכל שלי זה מה שגורם לי לקום כול בוקר ולבשל.
לפני 8 שנים במסגרת התוכנית סטאג' שלי, הייתי חוזר אחרי 15 שעות שעמדתי על הרגליים וחשבתי אם זה המקצוע שמתאים לי והאם בחרתי במקצוע הנכון, ופשוט כל יום שעבר, אחרי החיוך שהיה לי על הפנים, אחרי החוויה של היצירה פשוט נכנס לי לראש והבנתי שאנחנו עובדים מאוד קשה, זה מקצוע דורסני, סזיפי, אבל החוויה של הלקוחות שנהנים, טועמים ואוהבים את האוכל שלי, זה מה שגורם לי לקום כל בוקר ולהתחיל לבשל".

פרוסות לשון עגל דקות עם איטריות קדאיף לצד קרם בטטה מתקתק ושמן הדרים קיצי | צילום: נימרוד כהן

טיפים לטבחים הצעירים "ללכת ללמוד, לעבוד וניסיון זה דבר מאוד חשוב אבל חשוב לקחת קורסים ושיעורים, להבין איך אמורה לעבוד מסעדה, להבין את התיאוריה שעומדת מאחוריה, אחרי שאנחנו מבינים את הבסיס ברמה מאוד גבוהה הדרך תהיה הרבה יותר קלה".

מהו האני מאמין שלך?
"הדבר החשוב -לא לוותר על העקרונות והערכים שלנו, זה הבסיס של החיים, לפני העבודה והכל, בלי זה אנחנו לא שווים כלום. בעבודה דיוק, אסתטיקה, טעמים טובים, זה כל מה שאני דורש מעצמי".

פטה כבד קונפי שום ריבת בצל קרפציו תאנה מזוגגת ובלסמי מצומצם | צילום: נימרוד כהן

סהר ג'קי לוי ראשון לציון, רק בן 22 וכבר הספיק להגשים לעצמו את המטרה להיות שף! לוי מוכיח לנו כמה השפים הם הכי רעבים שיש! את הדרך שלו הוא התחיל בארוחות המטורפות שהכין לחבר'ה אחרי בית הספר "פגש אותי תחום האוכל הפשוט בגיל 13-14, אני זוכר את מגיע אחרי בית הספר, מזמין את החברים הביתה הכי ספונטני בעולם, הופך את המטבח ועושה ארוחות מטורפות שם הבנתי כמה אני מאוהב במטבח, אמא שלי הייתה חוזרת בשעה 17:00 הייתי מסדר ומנקה כדי שהיא לא תרגיש את הבלגן שעשיתי לה במטבח".

"השף הרעב" אז מאיפה הגיעה ההשראה לעסוק בתחום?
"אני צפיתי כול הזמן בשפים הגדולים, איזה מנות הם עושים, אני מסתכל עליהם ואומר גם אני רוצה ובשנה האחרונה קיבלתי יותר בטחון. הייתי מפסיד הרבה כסף על האירועים הקטנים של החברים אבל בעצם הרווחתי כי אני יודע שמפה אני צומח. אני מקבל חוות דעת גייסתי לעצמי את הצוות שלי. זה התחיל הכי קטן, ובלי שאיפות גדולות, ועם הזמן אני הופך לרעב יותר. אני מקווה שאספיק לעשות הרבה עבודה בזמן הקצר, הייתי רוצה לנסות את עצמי גם בחו"ל ולאתגר את עצמי במנות שעוד לא בישלתי".

לפני שנתיים וחצי, לוי חווה אובדן במשפחה ונפרד מאביו. מאז הבטיח לעצמו שהוא הולך לעשות רק את מה שהוא אוהב " מהרגע שהוא נפטר, אמרתי לעצמי אני לא הולך בדרך שלו, אני הולך לעשות את מה שאני אוהב ולאהוב את העבודה שלי, זה התחום שאני אוהב ואני מרגיש מחובר אליו והחלטתי להתחיל לעשות אירועים פרטיים ובסוף כל אירוע אני שומע חוות דעת של הקהל שלי ולשמוע שהיה להם מדהים, גם האוכל וגם השירות שהצוות שלי ואני מספקים זה מבחינתי השיא, עד שאני נוחת על הקרקע לוקח לי שבוע".

החוויה של סהר מהאירוע הקולינרי הארצי "בגדול לא האמנתי שבאירוע הפוקוס יהיה עליי, חשבתי שאני מוציא דברים מהמטבח שלי ומביא את העולם שלי למקומות שעדיין לא הבאתי אותם אבל הייתה התלהבות נורא גדולה. המנה שלא האמנתי בה מספיק מחוסר הביטחון שלי, לא הצגתי אותה, היום היא המועדפת על הסועדים שלי. מדובר במנה מאוד פשוטה שיצרתי לפני כ-8 חודשים, היא באה לי משום מקום ולא הייתי מכין את המנה הזו אפילו באירועים שלי וזו המנה הכי טעימה, מוצלחת, ואנשים עפו עליה.מסתבר שבסוף האירוע כולם דברו על המנה שלי. מנה מאוד עממית, מאוד פשוטה, וזה מה שקנה את הסועדים. הבשר בפנים, האבוקדו, הסויה שמטבלת את הבשר, אני שמח על זה".

הדרך ליצירת המנה הנבחרת של סהר "ישבתי יום אחד במטבח והתחלתי לערבב טעמים בראש, חשבתי על חזה עוף, סויה, על הירקות שיתווספו לזה ולא יגנבו את ההצגה, הוספתי בצל סגול וגמבה, ופפריקה , ויצרתי תערובת , עם שמן זית ,הרוטב סויה מבעבע, רציתי לתפוס את העין שיהיה יפה, לקחתי טורטיות התחלתי לחתוך לחצאים, מרחתי סלט אבוקדו, וגלגלתי הכול בתוך טורטייה. הסתכלתי על המנה ואמרתי עדיין משהו חסר לי כדי שבאמת תהייה מיוחדת, החלטתי לצפות אותה בפירורי לחם, עם שומשום ואיך שהיא הייתה מוכנה התקשרתי לחבר הכי טוב שלי אמרתי לו שהוא חייב לטעום את המנה הזו, אני אפילו לא טעמתי את המנה. הוא אכל אותה ופשוט התענג. חשוב לי להדגיש שהוא מסוג האנשים שמאוד בעייתים עם 99% מהמרכיבים של המנה".

איך אתה מטעין את האנרגיות שלך?
" אני נורא אנרגטי, באתי ועשיתי צעד, לקרוא לעצמי שף בגיל 21 זו אפילו חוצפה אבל אני אוהב את זה. אני יודע שהקהל שלי אוהב אותי ומחזיר אותי לעוד אירועים, ממליצים עלי. אני יודע מה אני שווה, אני אגרום לאנשים לחשוב מה שאני חושב על עצמי זה המוטו שלי".

מהו ערך המוסף שאתה מעביר לסועדים שלך?
"אני קורא את הקהל שלי, אני יודע בדיוק אחרי שאני מוציא מנות ראשונות לאיזה כיוון של ערב אנחנו מכוונים, אני מתאים את עצמי תוך כדי תנועה באירוע ומבין מה הסועדים שלי הכי אוהבים. זה היופי להתאים את עצמך לסועדים ולדעת מה להכין ולקלוע לטעמים. אני לא מפסיק לחשוב על איך אני יכול לשפר את האירוע תוך כדי, איך לתת לקהל שלי יותר, התגובות בסוף כל אירוע מבחינתי שוות את הכל".

סהר לוי רק בן 22 | צילום: נימרוד כהן

כיאה לסעודת האבירים אשר מכנס שולחן סעודה גדול בו יושבים המלך והאבירים, הלו הם יועציו. סביב השולחן מציפים בעיות ומקבלים החלטות גורליות.
'מועדון סעודת האבירים' הנו אירוע קוקטייל מלווה בחוויה קולינקית במיטבה וכחלק מהאירוע הוזמנו נבחרת של אבירים אשר קיבלו את תואר האביר הלו הם: שפים, אנשי מפתח ומובילי דעה.

בין המוזמנים לאירוע אנשי עסקים, שפים ואנשי מפתח בתחום הקולינרי: "אבי לוי" , "אילן קאשי" , "גיא וקסלר" , "שאול בן אדרת" , "תומר רומנסקי" "עדי ריכטר" , "פרנק אזולאי"  "אריק ויגל" , "אילן הירש", "תומר מור מנכ"ל מסעדנים חזקים ביחד" , "דוד  אלמקייס" , "יוסי שטרית" , "מאיר אדוני" ועוד.


מותג: מועדון סעודת האבירים | מראיינת: דניאל אשכנזי | צילום: איתי פרץ, דותן מאור, קווין אנקונינה, דניס פקרמן | צילום מנות: נימרוד כהן | מיקום אירוע: צ'אפו נמל תל-אביב | חסויות: וואווי ישראל , נעמן צוקר , The israeli balloon , שפוס TLV , מרטין ג'ין(אלכוהול), לולאה(אלכוהול), אינידיט(אלכוהול),  משרד יחסי הציבור והפרסום: "שמיר יחסי ציבור", "בנק הפתרונות"

אהבת?
Like this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[bsa_pro_ad_space id=7][bsa_pro_ad_space id=8]