fbpx
Like this post

ראיון מיוחד עם טאלנט הכושר פורר

מערכת FASHANGA |  דניאל אשכנזי | פורסם 15.07.19 08:00


דודי פורר חי ונושם את הספורט בכול רמח – איבריו. את דרכו בתחום התחיל לפני 7 שנים מיד עם שחרורו מהשירות הצבאי.
"הספורט אצלי התחיל מגיל קטן, לא זוכר את עצמי יכול בלעדיו, וגם בתור מפקד גבעתי בצבא, תמיד שמרתי על אורח חיים בריא".
פורר [28], במקור ממודיעין, וממש בתקופה הזאת עשה מעבר טרי לעיר הרצליה. משיחה אחת איתו אפשר להבין שבשבוע הוא עובר כמעט כל עיר בארץ.

פורר, בוגר תואר ראשון בחינוך גופני, מאמן ריצה, חדר כושר, מדריך שחייה, מעסה ובעל קליניקה לעיסוי ספורטאים. בנוסף הוא מתמחה באימון פונקציונאלי. כשאמרנו מולטי טאלנט לזה התכוונו.

 

ביום יום שלו הוא עובד בקופת חולים מאוחדת ובקליניקה הפרטית שלו כמעסה גם מאמן קבוצות ריצה של המל"ג ואם זה לא מספיק, הוא גם פעיל כמאמן בעמותה של אריק זאבי – עמותה שמקדמת בני נוער למצוינות אולימפית. אי אפשר להתעלם מהעובדה שמעבר להשקעה בקריירת הכושר דואג פורר להתנדב לחלוטין עניין של סדר עדיפויות שראוי להערצה.

"חשוב לי לשמור על אורח חיים תקין , ועל כשירות, מתאמן הרבה עם חברים באזור המרכז. חשוב לי לגוון את הספורט, גם מבחינת מיקומים שונים וגם מבחינת חברה".

מה אני מאמין שלך ?
"אני מאמין בלהיות אדם פשוט, דרך תרבות התנועה והעיסוי אני נותן לאנשים דגשים מפיזיותרפיסטים שיוצא לי לעבוד איתם, כמו: תרגילים, אימונים פונקציונליים, כדי  שיוכלו לשפר נקודות ספציפיות".

האם ידעת מגיל צעיר שזה מה שאתה בוחר לעסוק בו?
"אני בחור ערכי, ציוני , ידעתי שאני אלך לאבטחה, לשמור על המדינה, וברגע שזה פחות הסתדר בעניין הביטחוני, ידעתי שאני מחויב לשמור על אורח חיים בריא מבחינת ספורט, ולשמור על כשירות מסוימת."

 

"התוצאות לא נמדדות בכסף"
פורר מספר על הבחירה שלו בספורט כמקצוע: " כול העניין של גוף האדם והספורט אני מתחבר אליו, זה לא בהכרח מתגמל כספית העבודה הזאת, לא אשקר, כדי להרוויח משכורת של מאמן עובדים מאוד מאוד קשה, אלא אם כן יש לך סטודיו משלך ואז זה שונה. למרות העבודה הקשה ,אני מאוד מתחבר לזה, מאמין בזה, התוצאות מבחינתי לא  נמדדות בכסף , יש אנשים שבעתיד שלהם משקיעים אלפי שקלים כדי להיראות יותר טוב, אז אני שואל – למה לא להשקיע בזה מגיל צעיר?".

איך אתה טוען אנרגיה להמשך העשייה שלך בכושר?

דודי משתף על החוויות שלו עם הגיל השלישי "לשמור על אורח חיים בריא ותקין, דגש על העבודה עם הגיל השלישי, אני פוגש בגיל הזה בעיקר על מיטות הטיפולים בעיסויים, ושם יכולים לראות את ההבדלים בין אדם ששומר על אורח חיים תקין, עושה פעילות ספורטיבית כלשהי לבין מי שלא שומר. ההבדלים הם מטורפים, אני מאוד מאמין באורח חיים בריא, ובטח שאני רואה את זה כול הזמן מול העיניים."

לקחת את האימונים הביתה
"מעבר לזה בתור מורה מקבל , חשוב לי שהאינטראקציה עם המתאמן לא תשאר רק ברמה של האימון, חשוב לי שהמתאמנים ייקחו את זה איתם הביתה ולא משנה אפילו אם איתי או דרכי אבל כן שידעו לקחת את התרגילים והאימונים וליישם אותם בשטח אם הם יישמו, זה הכי חשוב."

 

המתאמן הראשון "זו הייתה קבוצה, אחד המתאמנים שהיה לי זה היה מתאמן שאימא שלו התאמנה אצלי לפניו ואז היא ביקשה שאאמן אותו באופן פרטי ואמרתי שברגע שאימא שולחת את הבן שלה, זה לווא דווקא אומר שהבן רוצה את האימון ובאמת האימא דחפה לזה, הבן הוא ילד בן 17, שלא אוהב ספורט, שנא ספורט בכול היבט  לא השתתף בבית הספר, כל היום בילה בישיבה מול מחשב וביום הראשון שהגיע אלי לאימון , אני התלהבתי אבל בפועל  באימון ראיתי שאין עם מי לדבר, לא משנה כמה באתי נחוש הבן אדם לא רוצה".

מסתבר שפורר רואה בעצמו הרבה מעבר למאמן
"ברגע שהבנתי שהוא לא רוצה עזבתי הכל. ישבתי אתו, דיברתו אתו כל היום בסוף הצלחתי לפתוח את ליבו. הסברתי לו צד אחר של הספורט. עולם מגוון ורחב, כשילד לא מתחבר למשהו אחד לא אומר שלא יתחבר למשהו אחר בספורט, ניסיתי לפתוח אותו לכול מיני כיוונים ובאמת אני יכול להגיד שאחרי כמה אימונים, אמא שלו שלחה לי הודעה " אתה לא מבין מה עשית!" זה מתאמן שאני זוכר לטובה."

איזה כלים אתה מעניק כמאמן?
"בפועל יש הרבה מאמנים ובכל אחד יש משהו שמייחד אותו. ברמה האישית שלי: אני עשיתי תוארועוד הרבה קורסים מקיפים, חיצוניים לתואר, בנוסף התאמנתי אצל הרבה אנשי מקצוע רבים, והיום אני גם עובד עם אנשי מקצוע אז ככה שיש לי הרבה הרגלים שלקחתי ברמה אישית ממקומות שהתאמנתי בהם וגם מבחינת הידע התיאורטי".

View this post on Instagram

Stretch.. 📸 by @naor_photography

A post shared by Dudi Forer (@dudiforer) on

איפה אתה רואה את עצמך עוד חמש שנים מהיום?
"אני חושב שמבחינת ההספק שלי, לא האמנתי שאני אגיע לאן שהגעתי ברמה המקצועית. לאט לאט מכירים אותך עם השנים, רוכשים חברים חדשים וחברים לחיים, הספורט פתח לי המון דלתות ברמה האישית, גם בתור מאמן וגם בתור מתאמן, כמובן שגם בתור מעסה את שומעת סיפורים מטורפים. אי אפשר לדעת, אין גבול באמת שאין גבול, העזתי היום לעשות דברים שלא העזתי פעם, כמו לנסות לעבוד עם החברות הכי גדולות, ואני אומר לעצמי  אם עשית את זה. שום דבר לא בשמיים, לחלום באמת ממש ככה, ולהצליח, לשאוף גבוה ומגיעים לזה פשוט, זה באמת ככה".

יש לך זמן לחיים אישיים?
"זו תקופה כזאת שבה עשיתי את המעבר למגורים בהרצליה ואני מוצא את עצמי הרבה בנסיעות, אני מנסה לנתב הכול למרכז. "

מה היית ממליץ לספורטאי מתחיל, מנקודת המבט שלך?

"להשקיע בכיוונים הקטנים כדי לכוון גדול."
"קודם כל זה מעולה שהוא בחר , הוא עוסק בבריאות, הייתי ממליץ להידבק למקצוענים בתחום, להתחיל ללמוד  מקצוע שיכוון, ידע לתקן , ידע לתת מענה בדברים הקטנים אפילו, זה נותן את הבסיס להכל,  כי לפעמים שווה לשלם מעט כסף ,בשביל כיוונים קטנים ברמה המקצועית, ואז השמיים הם הגבול!"

ממי אתה שואב את ההשראה שלך?
"בספורט יש הרבה נושאים, מה שאני מחובר בניהם זה movement culture, ריצה, לקחת מספר אנשים ששמעתי\מכיר\ראיתי סרטונים שלהם ולעקוב אחריהם ולראות אותם, לראות דברים  שמחדשים שלי, להיות שותף בפורומים ,בקבוצות מקצועיות, בעיקר לשאוב השראה מהמדינה שלנו שאנשים עובדים בה כול כך קשה.
אנשים שלמרות שהם עסוקים – הם לא מוותרים לעצמם, לא מוותרים על תכנית אימון שהם התחילו בה או נמצאים בה, וגם קמים מוקדם כדי להספיק הכול לפני העבודה זה מקור ההשראה אמיתי.
לא לוותר לעצמנו, יש אנשים שמוותרים לעצמם אחרי פציעה למשל, והם לא מבינים שלפעמים אחרי הפציעה אפשר להגיע לתוצאות".

ללא צל של ספק מצפה לפורר עתיד מבטיח. 


 עורכת: תהילה שמיר | מראיינת: דניאל אשכנזי | צילום: נאור כהן | מיקום צילומים: תל אביב | משרד יחסי הציבור והפרסום: "שמיר יחסי ציבור", "בנק הפתרונות"

אהבת?
Like this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *