fbpx

לפני הכל, שמעתי מהרבה אנשים שאומרים את זה – זה באמת מרגיש כאילו האישה הזאת ידעה שהולכים להנציח אותה, הכל אצלה כל כך אלגנטי, הבגדים שלה נעטפו בנייר משי לבן ונרשם על כל בגד מהו ולאין נלבש.

ביום שבת האחרון – לגמרי במקרה – מי שמכיר אותי יודע אי אפשר לתכנן איתי כלום, זה מציק לי נסו לקבוע איתי משהו שבועיים מראש ותראו, חברות שלי התרגלו לזה, הכל אצלי קורה במקרה וטוב שכך. אז ככה בוקר יום שבת מסמסת לחברה מה קורה מה נשמע איך היה אתמול – היא רושמת לי אני בדיוק יוצא לתערוכה של רונית אלקבץ בואי, משם הכל היסטוריה מי שצפה לי בסטורי בטח ראה, חברה שלי הביא חברה, שהזכירה לי כמה הסטייל שלי הוא חשוב, ולא לפחד להיות את, למרות שבזמן האחרון קצת הלכתי לאיבוד, מרגישה שלא קניתי בגדים מלא זמן וכו' בכל אופן היא הזכירה לי משהו ששכחתי ממזמן וזה קלאסיות ואלגנטיות, היא כל כך עדינה ומלאת סטייל ואני כבר חשבתי שזה פסה והטמעתי את זה עמוק בתוך הנשמה, אז תודה לשרון ולחברה שלה ועכשיו נדבר על האושייה האמיתית כאן בפוסט.

בהתחלה זה היה אמור להיות לגמרי בשביל החוויה וממש לא התכוונתי לעלות פוסט, כי פוסטים זה משהו שאתה מתכנן, הרעיון יכול לקפוץ אבל אני צריכה לכתוב את מה שאני חושבת אם לא זה נעלם לי מהראש, התחרטתי שלא העלתי וולוג ראשון (בלוג וידאו) כי זו הייתה אמורה להיות אחלה הזדמנות, כנראה שיקח לי עוד קצת זמן להתבשל בזה, אבל תתפלאו לשמוע התערוכה זאת לא יצאה לי מהראש הרגיש לי ממש טבעי בכמה הימים האחרונים לכתוב ולדבר על התערוכה ועל האישה הזו, וגם לשלוח אותכן לראות אותה.

 

בנובמבר האחרון נפתחה במוזיאון העיצוב במדיטק חולון התערוכה "ז'ה טם: רונית אלקבץ", במסגרתה מוצג אוסף הבגדים המרהיב שהותירה אחריה רונית אלקבץ – שחקנית, במאית, תסריטאית, יוצרת ולוחמת צדק פמיניסטית שפעלה למען הנשים בישראל בכלל ונשים מזרחיות בפרט, רונית הייתה בין השאר, נשיאת אירגון אחותי תנועה חברתית המושתת על עקרונות הפמינזם.

רונית אלקבץ הייתה אישיות מאוד חזקה, יוצרת, לוחמת, אדם מיוחד, הלכה לעולמה לאחר מאבק במחלת הסרטן שנשמר בדיסקרטיות. בשנים האחרונות פרחה במקביל לקריירה שלה עם זכיות בפרסים וכבוד בישראל ומחוצה לה, ובגיל 47 אף הפכה לראשונה לאם כשילדה תאומים. הייתה במאית קולנוע, שחקנית, תסריטאית, זמרת, דוגמנית (ועוד) נולדה בבאר שבע, להורים ילידי מרוקו, הייתה נשואה לאדריכל, שמרה על חייה הפרטים רחוק מעייני הציבור, וכך גם כאשר חלתה רחוק מעיני המצלמות. (למרות שהופיעה בציבור מספר פעמים לאחר שחלתה מבלי שאנשים ידעו על כך שהיא חולה).

בעייני יותר מהכל סמל אופנה אדיר ואישה חזקה, רונית שיחקה בהמון סרטים, את חלקם גם ביימה, במהלך התערוכה אפשר לראות ולשמוע חלק מהסרטים ומהדמויות החזקות אותן גילמה. בין הסרטים שבהן השתתפה: Origine contrôlée, חתונה מאוחרת, כלת הים וכמובן הטרילוגיה המופלאה ולקחת לך אישה, שבעה, גט ועוד. (יש כ16 סרטים בהן השתתפה) בכל הסרטים זכתה בפרסים כאלה ואחרים מבלי שלמדה משחק באופן מקצועי!!!

היא לא פחדה להעז ולחלום מציאות אחרת, זמן אחר ומקום אחר, ולהגשים הכל, אישה חזקה שעשתה הכל בזכות עצמה.

ועכשיו, קבלו קצת מהשיק של האישה המופלאה הזו

 

התחושה העיקרית שאיתה יצאתי מהתערוכה היא שהאישה הזאת לא פחדה מכלום, אין נשים כאלה היום, סמל אופנה, הדיווה שהיא, האופי שלה, לא פחדה להתלבש ולערבב בין היסטורי מודרני, זול יקר, שקוף אטום, מרגיש כאילו הבגדים שלה, היו מעבר לבגדים, הראו את הנפש שלה החוצה. לי רק נותר להגיד, לכו לראות, זאת חוויה של פעם בחיים, ללמוד ממנה על אלגנטיות, על קלאסיות, נשיות, על לבוש, על פריטים שלא רואים כבר, אומץ ,אהבה ובדים בתודעת שימור מדהימה.

תודה לך, מקור השראה להרבה נשים ♥

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב מה- 28.11.17 ועד אפריל 2018. ימים שני ורביעי: 10:00 –16:00. ימים שלישי וחמישי: 10:00 – 18:00. יום שישי: 10:00 – 14:00. יום שבת: 10:00 – 18:00. לפרטים נוספים – מוזיאון העיצוב בחולון. (דמי כניסה: 35 שקל)


מקווה שנהנתן ומחכה לכן,

בפוסט הבא שלי.

רונה ♥ ℜ

 

רוצה לדבר איתי?

RON_KASHKASH    

RONA KASHKASH ZITON   

 

אהבת?
Like this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[bsa_pro_ad_space id=7][bsa_pro_ad_space id=8]