Like this post

ההרגשה הזו של חוסר הוודאות כשהזמן חולף ושאין לנו תמונה אמיתית של מה שאנחנו רוצים לעשות בעתיד. תחושה נוראית. איך אנחנו עוברים את השלב הקשה והקריטי הזה מבלי להיכנע לרעשי הרקע וכשאנחנו נאמנים לעצמנו ולמה שבאמת אנחנו רוצים לעשות?

 

השלב שאתם נמצאים בו כרגע, בין אם אתם בתיכון ומחפשים משמעות ללימודים, אחרי צבא ושוברים את הראש מה יהיה הלאה או לקראת סוף השירות ומפחדים פחד בלתי מוסבר מה"עולם האמיתי", הוא שלב קריטי. ההחלטה על מה לעשות בחיים, מה ללמוד ואיך להתקדם יכולה לשנות את החיים הפוטנציאליים של בן האדם מהקצה אל הקצה. בשלב הנוכחי, תחושת חוסר הוודאות מציפה את הנפש ורגשות אחרים מתחילים להתעורר, חוסר הביטחון שמשתלט ולפעמים גורם לרגשות שליליים לצאת. המצב הוא לא אידאלי בכלל. הפתרון הוא קצר- אך לא פשוט בכלל להגיע אליו, ולא קל להתמודדות. לא קל להתמודד עם השאלה:"מה לעשות בחיים"?

הדבר הכי חשוב לזכור בשלב זה- הכל אפשרי. העולם פתוח בפניכם. לא קיים כמעט דבר שתרצו לעשות ושהוא לא אפשרי. העולם נמצא כאן, ממש כאן, כל האופציות פתוחות ועולם מחכה לגיבורים חדשים שיחדשו לעולם משהו שלא היה לפני. זה יכול להיות בכל תחום; בתחום הכלכלה, בתחום הרפואה, בתחום הטכנולוגיה ובתחומי העיצוב השונים.

דבר נוסף שחשוב מאוד לשים דגש עליו, לא להתבלבל בין עצה לבין רעש רקע. רעש רקע יכול להיות הרסני, עצה יכולה להיות מדהימה, הגיונית ויעילה. רעש רקע יכול לבוא מההורים, שרוצים בשבילנו את הכי טוב, שיודעים מה המקצוע שהכי מבוקש בשוק ושרוצים שנתמקצע במקצוע הזה כדי שבעתיד נראה פירות מהעבודה שלנו. לדוגמא: הורים שמכוונים את הילדים שלהם ללימודי רפואה, 12 שנים מפרכות, אך האם לכולם זה מתאים? רעש רקע כמו זה יכול להביא לכישלון בהמשך ולבזבוז אנרגיות יקרות. יש מקצועות שלא מתאימים לכולם, וזה בסדר! לא נבראנו עם אופי דומה, ולכן הגיוני ביותר שלא נאהב את אותם הדברים. עצה גם יכולה לבוא מההורים, מחברים או ממכרים שונים שנקלענו לשיחה איתם והם משקפים לנו את מה שלא ראינו בעצמנו כל כך מהר. לדוגמא: הורים שמבחינים בכישרון מסוים בילדיהם ודוחפים אותם למקצוע שקשור לאותו הכישרון. חשוב מאוד להקשיב לעצות שאנחנו מקבלים מהסביבה, זה יכול לעזור לנו לגבש לעצמנו את היעד והשאיפה העיקרית לחיים- אך תמיד נשתדל להתרחק מהדברים שאת התוצאה הסופית שלהם לא נאהב.

טרנדים באים והולכים, כדאי לא לבחור מקצוע על פי טרנד כלשהו. לכן, חשוב לבחור במקצוע שנאהב באמת, לא רק בגלל שהוא טרנד חזק כרגע. מי יודע מה יהיה בעוד שנה?

Impact of Distance Learning in the USA - fldlc.org | Fldlc

 

תובנות חשובות

🌸 ההבנה החשובה ביותר- לא לפחד מלימודים!

אני מכירה הרבה אנשים שכשהם שומעים שבמקצוע מסוים חייב לעבור הכשרה מסוימת- הם מתרחקים. חשוב לזכור, ההכשרה היא חשובה, אבל יותר מזה- היא זמנית. לא לתת לדברים שנראים מאיימים להשפיע על ההחלטות שלכם.

יש כאלה שכשהם שומעים שלמקצוע שהם חולמים עליו צריך ללמוד באוניברסיטה 3 שנים- הם גם נרתעים וחושבים על כל דרך אפשרית אחרת להגיע לאותו המקצוע מבלי לימודים. מכיוון שדרך זאת עוד לא קיימת, יהיו כאלה שיוותרו על החלום ושיעסקו במשהו אחר שהם חשבו עליו. האם כדאי לוותר על העבודה החלומית שתספק אותכם כל יום עבודה- בגלל הכשרה זמנית? בתחום שאתם הולכים לעסוק בו, אתם תעסקו עד גיל 120, ההכשרה היא חלק כל כך קטן מהחיים, שזה שווה להתאמץ בשבילו נקודתית ולקבל את מה שאנחנו רוצים לטווח הארוך.

 

🌸 לימודים אקדמאים תמיד יתנו יתרון- הדרך המהירה והקלה ביותר להצלחה.

לימודים אקדמאים הם הפתרון הזריז ביותר להצלחה. אדם שיש לו תואר (את "הרשות" לעסוק במקצוע מסוים), יש לו נקודת פתיחה הרבה יותר גבוהה ומבטיחה מבן אדם שאין לו תואר (שאין לו את "הרשות" לעסוק באותו המקצוע)- הטווח שלו הוא הרבה יותר מצומצם. העולם מחפש אנשים עם ידע וניסיון, אנשים שיש להם נחישות ומוטיבציה, ולכן מקומות עבודה ברוב המקרים יבחרו בבן אדם שעבר הכשרה מקיפה באוניברסיטה על אדם שלא עבר הכשרה באותו הנושא (אפילו אם יש לו ניסיון). השילוב של השניים, ידע וניסיון, מנצח כל דבר!

🌸 פתיחת עסק-

קשה, מייגע, ולא הדרך האידאלית להצלחה. הרבה בעלי עסקים נופלים בשלב זה או אחר ולא מצליחים. יש הרבה עסקים שהם מצליחים בעולם. אבל כמה עסקים כושלים או במצב רעוע קיימים בעולם? מיליונים! עסק זה דבר שיכול להיות צעד חכם במקרים ספציפיים, ואף חריגים. לכן, אם יש לך את החלום לפתוח עסק- פנה לאנשים שאתה מכיר, סומך ושיש להם ידע בנושא. התייעץ איתם. אסור לעשות צעד כזה בחיפזון.

 

מקווה שכתבה זו נתנה לכם טיפה רקע לחשיבות של הלימודים האקדמאים ובכלל, לחשיבות של להחליט בצורה מושכלת על מה לעשות בחיים ולפעול כדי להגיע למטרה- כי הכל אפשרי.

בכתבה הבאה אפרט על עוד דברים שקשורים לנושא.

STAY TUNED!

❤️

אהבת?
Like this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[bsa_pro_ad_space id=7][bsa_pro_ad_space id=8]