לאחר שבכתבה הקודמת הבנו מדוע כל כך חשוב לבצע פעילות גופנית (למי שפספס – http://bit.ly/2oUEhw3), הפעם אני רוצה לדבר אתכם על איך בכלל מתחילים לעשות זאת.??

אז קודם כל – מזל טוב, אתם כבר בדרך הנכונה; העובדה שאתם מבינים שפעילות גופנית חשובה מסיבות רבות כל כך, תיתן לכם את ה"דרייב" והמוטיבציה להתמיד. קחו בחשבון שזה לא קסם, לא קיצור דרך ולא תהליך קל; זה שינוי דרך חיים, שינוי דרך חשיבה ושינוי סדרי עדיפויות.

אם לרגע הפחדתי אתכם ואתם חושבים לעצמכם – "למה לי לעשות את זה לעצמי??", תחזרו לקרוא את הכתבה הקודמת שלי.

אז אחרי שקיבלנו על עצמנו את כל הדברים הללו, מה שנותר לנו להחליט זו הדרך. אז כמו בחיים עצמם, חשוב מאד לעשות מה שאתם אוהבים ומתחברים אליו. אני לא מדבר על ללכת לסרט או לצאת לבלות עם חברים… זה לא ישרת את המטרה שלנו. אני מדבר על עיסוק ספורטיבי שגורם לכם להנאה וסיפוק.

בטח עולות לכם שאלות רבות ואינכם בטוחים כיצד להתחיל?? כדי לעשות לכם קצת סדר, אנסה לענות על כמה שאלות שנשאלתי לאורך שנותיי כמאמן:

"איזה ספורט כבר יגרום לי להנאה ולסיפוק? ריצה..? משקולות..? לא נשמע מהנה במיוחד.."
אלו ממש לא האופציות היחידות שקיימות! כדי לדעת אילו אופציות יתאימו לכם, עליכם, קודם-כל, לשאול את עצמכם את השאלה הבאה – "באיזו מסגרת יהיה לי כיף ויתאים לי להתאמן?"

מסגרת אימון

  • חדר כושר – חדר הכושר מאפשר לנו מגוון אופציות לאימון גופני, במיוחד אם מדובר בחדר כושר המשלב חדרי סטודיו. יש בחדר הכושר מכשירי אירובי, משקולות, חוגים מגוונים ולפעמים אפילו בריכה. בכל האופציות שקיימות בחדר הכושר, נזכה גם לחברה יחסית גדולה ומגוונת של אנשים. עם זאת, בדרך כלל עלות המנוי היא גבוהה, הצפיפות גבוהה ולפעמים חדר הכושר לא במקום נגיש ולא קרוב לבית או לעבודה.

  • סטודיו- חדרי סטודיו הם בדרך כלל בעלי מאפיין אחיד – יש בהם רק אימוני סטודיו או רק אימוני משקולות. לעומת חדר הכושר, המחירים בסטודיו זולים יותר, הסטודיו מותאם לפעילות הרצויה והאימון בו הוא בקבוצות קטנות. למרות זאת, הסטודיו חסר בגיוון במאפיינים והוא קטן יחסית.

  • בחוץ – האימונים בחוץ מתחלקים בד"כ לשני סוגים: קבוצות ריצה וקבוצות אימון בסגנון אימוני הסטודיו/אימוני תחנות. לעומת קודמיו, אימון בחוץ הוא ללא עלות – כשמדובר באימון עצמאי, או בעלות סמלית – כשמדובר בהנחיה על ידי מאמן. אם כי, יכול להיות שתתאכזבו כשיגיע יום בו תכננתם להתאמן אולם מזג אוויר לא מאפשר זאת. כמו כן, אביזרי האימון בחוץ הם מוגבלים ולא מגוונים.

אחרי שבחרתם את המסגרת המתאימה והנוחה לכם, נשאר לכם דבר אחד – להתמיד!

אז זה לא משנה איזה אימון אני עושה – על ידי כל סוג של אימון אני אשיג את התוצאה הרצויה?

כמובן שזו לא הייתה הכוונה שלי. השאלה הבאה שאתם צריכים לשאול את עצמכם, היא – "מה המטרה שלי?"                                   על-פי אותה מטרה, אותו יעד גופני או פיזי, תבחרו את הפעילות הגופנית שתוביל אתכם להשגת המטרה.

צילום: estro studios, צולם ב Toolbox.

 

איך אני אדע מה לעשות? באיזו פעילות לבחור? באיזו תדירות? 

כדי לדעת כיצד להתאים את האימונים למטרה שלכם, עקבו אחר הכתבות הבאות.

מוזמנים לרשום פידבקים פה וגם לעקוב אחרי בעמוד הפייסבוק והאינסטגרם, כך תדעו ראשונים על עליה של כתבות חדשות ותקבלו טיפים נוספים.

https://www.facebook.com/strongfiteli/

https://www.instagram.com/eli_strong_fit/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *